Wrócą do Łodzi. Uczestnicy Indywidualnych Mistrzostw Polski będą walczyli na Moto Arenie

Tam gdzie skończyli, tam zaczną. Najlepsi żużlowcy w kraju ubiegłoroczny cykl Indywidualnych Mistrzostw Polski kończyli na łódzkiej Moto Arenie. W tym samym miejscu rozpocznie się kolejna edycja tych zawodów.

Uczestnicy Indywidualnych Mistrzostw Polski będą walczyli na Moto Arenie
Wrócą do Łodzi. Uczestnicy Indywidualnych Mistrzostw Polski będą walczyli na Moto Arenie

Kilka miesięcy temu Bartosz Zmarzlik odebrał w Łodzi okazały puchar oraz złoty medal za zdobycie tytułu najlepszego żużlowca w kraju. Co prawda w trzecim turnieju finałowym IMP wychowanek Stali Gorzów musiał uznać wyższość Janusza Kołodzieja, jednak w klasyfikacji generalnej miał ogromną przewagę nad resztą stawki. Przy okazji wrześniowych zawodów ustanowił też nowy rekord łódzkiego toru. Zrobił to w szóstym biegu. W stawce z Krzysztofem Buczkowskim, Jakubem Miśkowiakiem i Mateuszem Świdnickim nie miał godnego siebie rywala, a samotną jazdę na czele stawki ukończył w czasie 57,72 s. Do tej pory nikt szybciej nie jeździł po łódzkim owalu.

Na początku kwietnia Zmarzlik wygrał w Łodzi Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha, a 6 lipca ponownie będzie tu walczył o punkty IMP. Tym razem rywalizacja na Moto Arenie Łódź będzie pierwszą w całym cyklu. Kolejny turniej odbędzie się 27 lipca w Bydgoszczy, a finał rywalizacji zaplanowano 10 sierpnia w Lublinie.

W poprzednim sezonie oprócz Zmarzlika na podium znaleźli się też Maciej Janowski (srebro) i Patryk Dudek (brąz).

ZOBACZ TAKŻE