Wymiana pieców w Łodzi. Ponad 400 „kopciuchów" zostanie wymienionych [SZCZEGÓŁY]

Co najmniej 411 przestarzałych pieców na paliwo stałe zostanie wymienionych w tegorocznej edycji miejskiego programu antysmogowego. Wnioski zbierano od początku roku do końca czerwca.

Dach domu
Ponad 400 „kopciuchów" zostanie wymienionych

Na wymianę łódzkich „kopciuchów” zarezerwowano w tym roku ponad 2,5 miliona złotych. Wniosków przyszło ponad 200. Połowa z tego zakończyła się już podpisaną umową, co oznacza przeszło połowę wykorzystanej kwoty i jednocześnie dużo mniej źródeł zanieczyszczeń powietrza - zwłaszcza zimą.

Wnioskodawcy to pojedynczy mieszkańcy (200 wniosków), wspólnoty mieszkaniowe (7) oraz zarządzający kamienicami (9). O wymianę mogli ubiegać się też przedsiębiorcy. Suma dofinansowania to kwota do 9000 zł na jeden lokal i do 50 000 zł na dany budynek.

W tej edycji programu wniosków nie można już składać, ale ich liczba może jeszcze wzrosnąć, bo nadejść mogą drogą pocztową. Termin na rozliczenie inwestycji to 30.11.2024 r.

Ciagle można też składać wnioski na wymianę pieców w dwóch pozostałych programach - Ciepłe Mieszkanie i Czyste Powietrze. Dotyczy to zarówno lokatorów pojedynczych mieszkań, wspólnot mieszkaniowych czy mieszkańców domów jednorodzinnych.

ZOBACZ TAKŻE