Zacięte derby Łodzi. Druga kwarta przesądziła o wygranej waterpolistów ŁSTW Politechnika Łódzka

To było najbardziej wyrównane starcie w dotychczasowych ekstraklasowych konfrontacjach piłkarzy wodnych ŁSTW Politechnika Łódzka i UKS Neptun Uniwersytet Łódzki. O wygranej pierwszej z tych ekip przesądziła druga kwarta.

Ekstraklasa piłki wodnej. Fot: Marek Młynarczyk
10 zdjęć
ZDJĘCIA (10)

Była to jedyna część meczu wygrana przez gospodarzy. Pierwsza zakończyła się remisem 4:4, w trzeciej obie ekipy rzuciły po dwa gole, a czwartą Neptun wygrał 3:2. W końcowym rozrachunku kluczowa okazała się więc druga odsłona, w której podopieczni trenera Edwarda Kujawy zdobyli cztery bramki, a stracili jedną.

Dzięki wygranej 12:10 ekipa ŁSTW PŁ powiększyła swój dorobek do dwunastu oczek, ale wciąż jest na szóstym miejscu w tabeli. Siódmą lokatę zajmuje Neptun (6 pkt.), a na ósmej pozycji jest KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (0). W drugi weekend kwietnia outsider na własnej pływalni zmierzy się z przedostatnią drużyną rozgrywek.

ŁSTW Politechnika Łódzka – UKS Neptun Uniwersytet Łódzki 12:10 (4:4, 4:1, 2:2, 2:3). Najlepszy zawodnik ŁSTW PŁ: Dmytro Hupałowski. Najlepszy zawodnik UKS Neptun UŁ: Adrian Pawlak.