Zagraj w grę z Volvo Nova i przetestuj nowy model

W sobotę, 2 marca, rozpocznie się Tydzień Testów Volvo EX30 w Volvo Nova. Pełne atrakcji dni otwarte będą stanowiły doskonałą okazję dla fanów motoryzacji, aby lepiej poznać elektryczne i hybrydowe modele szwedzkiej marki. Najjaśniejszą z gwiazd będzie z pewnością nowe, kompaktowe Volvo EX30, które w ostatnich tygodniach zadebiutowało na łódzkich ulicach.

Volvo samochód

Ze wszystkimi funkcjami samochodów Volvo klienci będą mogli zapoznać się w wyjątkowych okolicznościach. Wraz ze Stowarzyszeniem Topografie i Departamentem Gier Volvo Nova przygotowało samochodową grę miejską pt. „Poszukiwacze Zaginionej Kolumny”. W sobotę, 2 marca, liderzy swoich grup usiądą za kierownicą takich modeli jak w pełni elektryczne EX30, XC40 i C40, oraz hybrydowe XC60, XC90 i V60. Kilkuosobowe drużyny wybiorą się w pełną wyzwań podróż w czasie, aby odnaleźć zaginioną chojeńską kolumnę, pierwszy świecki pomnik na ziemiach polskich. Zadania, z którymi zmierzą się gracze, będą wymagały współpracy, sprytu, a swoją tematyką nawiążą do elektromobilności i historii miasta.

Gra odbędzie się w dwóch turach, które rozpoczną się o godzinie 10 i 12:30. Start i metę ulokowano w salonie Volvo Nova przy ulicy Kolumny 1. Chętni podjąć to wyzwanie mogą zapisać się przez formularz na stronie internetowej dealera.

Volvo EX30 - nowy poziom bezpieczeństwa w mieście

Wszyscy, którzy podczas Tygodnia Testów Volvo EX30 (między 2 a 9 marca) zdecydują się zamówić  w Volvo Nova elektryczny samochód dla siebie, mogą liczyć na atrakcyjne upominki: stację wallbox, która umożliwia wygodne ładowanie samochodu w miejscu zamieszkania oraz voucher na Szkolenie Bezpiecznej Jazdy – Safe Driver, organizowane na Torze Łódź.

- Volvo zasłużenie stanowi synonim bezpieczeństwa. Z każdym nowym modelem chcemy nawiązywać do dziedzictwa marki. Zależy nam, aby nasi klienci mogli jak najlepiej poznać swoje samochody i przekonać się o ich możliwościach w klinicznie bezpiecznych warunkach. Jesteśmy przekonani, że Szkolenie Bezpiecznej Jazdy na Torze Łódź będzie dla nowych posiadaczy elektrycznych Volvo wspaniałym doświadczeniem – mówi Ewelina Janek-Szafrańska, dyrektor zarządzająca Volvo Nova.

Pierwsze egzemplarze nowego Volvo EX30 pojawiły się w salonach dealerskich w Polsce w styczniu. Od pierwszych dni cieszą się dużym zainteresowaniem, przyciągając wzrok nowoczesną stylistyką i obietnicą wyjątkowych osiągów. Decydując się na nowe otwarcie w historii marki, projektanci nie zrezygnowali z tradycyjnych dla Volvo reflektorów z charakterystycznym motywem młota Thora i pionowych tylnych lamp. Kabina Volvo EX30 zaskakuje przestronnością, a karoseria i wnętrze urzeka świeżym, nowoczesnym designem.

Najszybszy i najbardziej ekologiczny SUV w historii marki

Podstawowa wersja Volvo EX30 jest dostępna w cenie od 169 900 zł brutto. Ma moc 272 KM, napęd na tylną oś, baterię o pojemności 51 kWh i przyspiesza do 100 km/h w 5,7 s. Wariant Twin Motor Performance to z kolei najszybsze Volvo w historii: ma napęd na cztery koła, dysponuje mocą aż 428 koni mechanicznych i rozpędza się do setki w zaledwie 3,6 sekundy. Obie wersje silnikowe zamówić można z większym akumulatorem – 69 kWh, który od 10 do 80% naładować można na szybkiej ładowarce DC w 26,5 minuty. Zasięg WLTP dla wariantu z napędem na tylną oś i baterią 69 kWh wynosi 476 kilometrów.

Szwedzki producent od dekad przyzwyczaja, że budując swoje samochody, chce zatroszczyć się o wszystkich uczestników ruchu drogowego, nie tylko kierowców i pasażerów samochodów Volvo. Kompaktowe EX30 wyposażono w nową funkcję bezpieczeństwa wykrywającą rowerzystów, która pomaga zapobiegać wypadkom związanym z otwarciem drzwi samochodu w niewłaściwym momencie. System ostrzega kierowcę, gdy ten ma zamiar otworzyć drzwi tuż przed nadjeżdżającym rowerzystą, skuterem lub biegaczem.