Zapisz się na zajęcia w Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora w Łodzi. M.in. tenis, zumba i dietetyk

Tenis, badmington, a może curling albo zumba? We wtorek, 25 października, w czterech Centrach Zdrowego i Aktywnego Seniora w Łodzi ruszają zapisy na zajęcia, które będą prowadzone w listopadzie.

Dwóch starszych mężczyzna w hali sportowej
Ruszają zapisy na zajęcia w Centrach Zdrowego i Aktywnego Seniora w Łodzi, fot. Envato Elements

Nie warto zwlekać z telefonem do wybranego CZAS-u – wolne miejsca na kursy i ćwiczenia rozchodzą się jak świeże bułeczki. Sprawdźmy, co przygotowały poszczególne placówki!

CZAS przy ul. Cieszkowskiego 6 kusi panów

Centra Seniora zawsze ubolewały, że na zajęcia przychodzi zbyt mało panów. Centrum Seniora z Górnej, działające przy ul. Cieszkowskiego 6, postanowiło zagiąć parol na seniorów. Od listopada w harmonogramie zajęć pojawi się gimnastyka dla mężczyzn! Do tego tenis stołowy. Czy organizatorzy CZAS-u skuszą panów do wyjścia z domu i aktywniejszego trybu życia?

Centrum nie zapomniało też o paniach, którym proponuje ćwiczenia na mięśnie dna miednicy. Problemy uroginekologiczne, z którymi zmagają się kobiety, długo były tematem tabu. Dziś mówi się o nich otwarcie, a gimnastyka ma być odpowiedzią na problemy medyczne.

CZAS przy ul. Cieszkowskiego ma też szereg innych zajęć, na które zaprasza w listopadzie. Seniorzy pragnący ruchu mogą wybrać jogę, taniec w kręgu, gimnastykę na zdrowy kręgosłup, stretching i nordic walking. Wielbicielki rękodzieła mogą zacząć od zrobienia jesiennego wieńca, a zakończyć na świątecznej choince oraz zimowych obrazkach w stylu decoupage. Będzie można też podszkolić się w kulinariach. Zaś dla żądnych wiedzy zaplanowano „gimnastykę” umysłu, kurs języka angielskiego oraz zajęcia doskonalące umiejętności obsługi komputera czy smartfona. Seniorzy z tego centrum angażują się też w działalność charytatywną i szyją maskotki-małpki dla chorych dzieci ze szpitali. W nadchodzącym miesiącu będą mieli ręce pełne roboty. W grudniu zabawki trafiają bowiem pod szpitalne choinki.

Osoby zainteresowane zajęciami w CZAS przy ul. Cieszkowskiego 6 mogą zapisywać się na zajęcia od wtorku, 25 października w godz. 9:00–13:00, pod nr tel. (42) 689 11 60.

CZAS przy ul. Rzgowskiej 170: curling, badmington, joga...

A w CZAS-ie przy ul. Rzgowskiej 170 w listopadzie seniorzy będą... uczyć się curlingu na lodzie oraz grać w badmintona! Będą też bardziej tradycyjne aktywności: joga, pilates lub stretching, ćwiczenia na zdrowy kręgosłup lub tenis stołowy. Lubiącym tańczyć CZAS przy ul. Rzgowskiej ma do zaproponowania zajęcia taneczne pod kuszącą nazwą „cocktail dance” lub tańce z różnych stron świata. Można też zapisać się na taniec neuronów, ale to raczej ćwiczenie szarych komórek.

Centrum Seniora zaprasza też do wspólnych spacerów z kijkami po parku Podolskim lub wokół Stawów Jana. Jest szansa na selfie lub zdjęcie grupowe z najpopularniejszym w Polsce, pachnącym nowością napisem!

Potrzebujący wyciszenia mogą wybrać się na koncert gongów, spotkanie z psychologiem lub trening emocji czy zagrać w gry planszowe. Pragnący wiedzy zapiszą się na kurs języka angielskiego lub kurs obsługi komputera czy smartfona. Zaplanowano też warsztaty kulinarne i kosmetyczne. 

W Centrum przy ul. Rzgowskiej seniorzy, którzy nie ćwiczą, zajmują się rękodziełem. W listopadzie będą się przygotowywać do świąt Bożego Narodzenia. Na warsztatach zaplanowano tworzenie ozdób choinkowych, bombek, zimowych lampionów oraz torebek na prezenty. Kontynuować będą też szycie maskotek, które w okresie przedświątecznym trafią do dzieci w szpitalach.

Zapisy na zajęcia rozpoczynają się we wtorek, 25 października, w godz. 9:00–13:00, pod nr tel. (42) 306 74 74.

CZAS przy ul. Szpitalnej 6: prawnik, dietetyk, kosmetyczka

Wesołe jest życie staruszka? Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora na Widzewie wie, że zdarzają się różne, trudne sytuacje, dlatego uczestnikom swoich zajęć proponuje m.in. spotkania z prawnikiem czy kurs pierwszej pomocy.

A ponadto warsztaty kosmetyczne i spotkanie z dietetykiem oraz gimnastykę z fizjoterapeutą, jogę, tenis i taniec w kręgu. Zaplanowane są zajęcia z nauki obsługi smartfona i obróbki zdjęć, warsztaty ceramiczne i rękodzielnicze, muzykoterapia, jak również brydż – dla „gimnastyki” umysłu.

CZAS przy ul. Szpitalnej 6 czeka na zapisy pod nr tel. 502 322 547. 

CZAS przy ul. Libelta 16 w rytmie zumby

Centrum Seniora na Bałutach (ul. Libelta 16) wejdzie w listopad krokiem zumby, a nawet... baletu. Koordynatorzy z Centrum jeszcze przed zapisami zaznaczają, że jedna osoba będzie mogła korzystać tylko z dwóch rodzajów zajęć ruchowych – tak duże jest bowiem zainteresowanie. Oprócz aktywności tanecznych CZAS proponuje też inne zajęcia gimnastyczne: tai-chi, jogę, nordic walking czy gimnastykę na zdrowy kręgosłup. Ponadto kursy języka angielskiego, rękodzieło, kursy nauki obsługi smartfona czy brydż.

Zapisy pod nr tel. (42) 655 30 39.

ZOBACZ TAKŻE