Zgłoś drzewo, które stwarza zagrożenie. Zbada je specjalny sprzęt [ZDJĘCIA]

Łodzianie podejrzewający, że drzewo w ich okolicy może się złamać, mogą zgłosić tę sprawę urzędnikom. Ci ostatni przypominają, że odpowiednie procedury istnieją od dawna i apelują o takie zgłoszenia, bo znacznie ułatwia im to pracę. Do badania drzew służy specjalny sprzęt, który został właśnie zaprezentowany przez miejskie służby.

drzewo badanie
Specjalny sprzęt zbada potencjalnie niebezpieczne drzewa
9 zdjęć
drzewo badanie
drzewo badanie
drzewo badanie
drzewo badanie
drzewo badanie
ZOBACZ
ZDJĘCIA (9)

Niedawne złamanie się drzewa przy skrzyżowaniu ulic Długosza i Wapiennej zakończyło się sporym uszkodzeniem auta. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Okazało się, że drzewo było częściowo spróchniałe u swojej podstawy, a wcześniej zostało dodatkowo uszkodzone przez auto ciężarowe. Żeby ograniczyć ryzyko podobnych sytuacji, można wysłać wniosek o zbadanie drzewa. 

Wystarczy mail na adres zglosdrzewo@zzm.lodz.pl, w którym należy wskazać lokalizację drzewa, a także napisać co jest w nim niepokojącego, czemu stwarza zagrożenie bezpieczeństwa, można też dołączyć zdjęcie. Wtedy zaczną działać specjaliści. Badanie odbywa się za pomocą specjalnej aparatury i trwa krótko. Po analizie okazuje się, czy dane drzewo jest w dobrym stanie, czy też istnieje wysokie ryzyko jego złamania. 

ZOBACZ TAKŻE