Zimowe półkolonie w EC1 Łódź i Miejskiej Strefie Kultury. Nie zwlekaj i zapisz swoje dziecko [SZCZEGÓŁY]

Ferie w Łodzi? Czemu nie! Tej zimy żadne dziecko nie będzie się nudzić. Szkoły, placówki edukacyjne i miejskie instytucje przygotowały ponad 5500 miejsc na półkoloniach dla wszystkich chętnych. Na zimowe turnusy można zapisywać się na przykład do filii Miejskiej Strefy Kultury lub Centrum Nauki i Techniki EC1 Łódź.

Miejska Strefa Kultury i EC1 Łódź zapraszają na zimowe półkolonie
Zimowe półkolonie w EC1 Łódź i Miejskiej Strefie Kultury. Nie zwlekaj i zapisz swoje dziecko

„Zdrowa energia!” to przewodnie hasło półkolonii zimowych w Centrum Nauki i Techniki EC1 Łódź. Dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat przygotowano liczne atrakcje – najmłodsi dowiedzą się m.in., jak budować pożyteczne nawyki, radzić sobie ze stresem i mówić o swoich emocjach. Podczas zajęć poznają też tajniki zdrowej i zbilansowanej diety.

Klimatyczne ciekawostki i kreatywne zabawy

Takie półkolonie to porządna dawka wiedzy – uczestnicy zobaczą stałe wystawy Centrum Nauki i Techniki EC1 Łódź, w tym nową ekspozycję „Klimat na zakręcie”. Odwiedzą też stworzoną z myślą o najmłodszych Ulicę Żywiołów, Kino Sferyczne i Planetarium. Dzieci dowiedzą się więcej o historii polskiego kina w Narodowym Centrum Kultury Filmowej. Z kolei w Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej czeka ich wspaniała zabawa w stylu retro oraz niezwykła przygoda w strefie VR. Centrum Nauki i Techniki przygotowało dla dzieci aż 90 miejsc na dwa półkolonijne turnusy.

CZYTAJ TAKŻE: Ferie 2024 w Łodzi. Aż 5500 miejsc! Co w ofercie? Jak się zapisać?

Warsztaty plastyczne i muzyczne, zajęcia teatralne, fotograficzne, przyrodnicze i ekologiczne – to wszystko i jeszcze więcej przygotowały dla dzieci filie Miejskiej Strefy Kultury. Tematem przewodnim półkolonii zimowych w MSK są „supermoce”. Dzieci będą mogły poczuć się jak bohaterowie obdarzeni specjalnymi zdolnościami. Pod okiem doświadczonych instruktorów i animatorów odkryją drzemiący w sobie potencjał – każdy dzień spędzony na zajęciach pobudzi ich wyobraźnię, kreatywność i ciekawość świata. Dla najmłodszych poszukiwaczy przygód Miejska Strefa Kultury ma aż 280 miejsc.

Zimowe półkolonie organizują też szkoły, placówki oświatowe, Orientarium Zoo Łódź i Aquapark Fala. Więcej informacji znaleźć można na stronie: lodz.pl/zima.

ZOBACZ TAKŻE