Zmiany wokół Wojska Polskiego. Franciszkańska będzie mieć nową nawierzchnię

Trwa przebudowa ul. Wojska Polskiego. To dobry czas, aby wymienić również nawierzchnię ul. Franciszkańskiej. Po zakończeniu obu zadań, główną trasę z Dołów na rynek Bałucki pokonamy po równym asfalcie.

fot. ŁÓDŹ.PL
Remont Wojska Polskiego obejmie także ul. Franciszkańską

W tegorocznej puli remontów znalazł się również odcinek ul. Franciszkańskiej na północ od realizowanej właśnie przebudowy ul. Wojska Polskiego. Nowa nawierzchnia wykonana zostanie na odcinku do ul. Organizacji WiN. Prowadzenie remontu będzie łatwiejsze, ze względu na obowiązujące już ograniczenie ruchu z racji przebudowy Wojska Polskiego. Czasowe utrudnienia pojawią się, gdy prace sięgną ul. Zawiszy Czarnego i Organizacji WiN. Wykonanie nawierzchni w tych miejscach nastąpi w kolejnych tygodniach.

Metamorfozę przejdzie skrzyżowanie Franciszkańskiej z Wojska Polskiego. Torowisko tramwajowe zostanie odseparowane, a kierowcy zyskają wydzieloną jezdnię po jego północnej stronie, co ułatwi przejazd w Franciszkańską. Uzupełnieniem będzie remont Franciszkańskiej, który rozpocznie się w poniedziałek (18 lipca).

To tylko część remontów prowadzona na Bałutach i Starym Mieście. Trwa również przebudowa ulic Ogrodowej i Północnej, prace na Starym Rynku oraz remont ul. Wolborskiej.

ZOBACZ TAKŻE