Remont Telefonicznej. Nowa nawierzchnia i wymiana sieci [ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU]

W tym roku ul. Telefoniczna, na odcinku od al. Palki do wiaduktu, doczeka się kompleksowego remontu. W pierwszej kolejności wymienione zostaną sieci podziemne, następnie pojawi się nowa nawierzchnia. Pierwsze zmiany już 18 lipca.

fot. ŁÓDŹ.PL
Kompleksowy remont Telefonicznej rozpocznie się już w lipcu
3 zdjęcia
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Na ul. Telefoniczną najpierw wkroczy Łódzka Spółka Infrastrukturalna, która 18 lipca rozpocznie remonty podziemnych sieci.  W pierwszej kolejności prace będą prowadzone na ul. Telefonicznej przy ul. Doły, która zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów. Wjazd w ul. Smutną i ul. Doły możliwy będzie od ul. Łomnickiej. Przejazd ul. Telefoniczną będzie zachowany w obu kierunkach dzięki zwężeniom jezdni. Zmienioną trasą pojadą autobusy linii 87, które kursować będą tylko w wariancie 87B – z Żubardzia do zajezdni Telefoniczna.

Kiedy ŁSI już upora się z wymianą sieci, ul. Telefoniczną przejmie Zarząd Dróg i Transportu, który siłami wykonawcy ułoży na wspomnianym odcinku nową asfaltową nawierzchnię. Z ulicy, będącej jedną z głównych dróg dojazdowych na Stoki i do powstających tam nowych osiedli, zniknie wreszcie znienawidzona przez kierowców trylinka. W trakcie prac ul. Telefoniczna będzie jednokierunkowa w stronę centrum, w kierunku do al. Palki.

ZOBACZ TAKŻE