Została ci choinka po świętach? MPO Łódź organizuje zbiórkę drzewek na Polesiu i Górnej [SZCZEGÓŁY]

Już w sobotę, 20 stycznia wystartuje objazdowa zbiórka poświątecznych drzewek realizowana przez MPO Łódź. Drzewka będzie można wystawić przy osiedlowych koszach na śmieci przez trzy soboty, do 3 lutego. Zbiórka realizowana przez spółkę dotyczy Polesia i Górnej.

Została ci choinka po świętach? Zbiórka drzewek na Polesiu i Górnej
Została ci choinka po świętach? Zbiórka drzewek na Polesiu i Górnej

– Z uwagi na to, że choinka nie zmieści się do pojemnika na odpady, po raz kolejny przygotowaliśmy harmonogram, zgodnie z którym będziemy od mieszkańców odbierali iglaki. Drzewka cięte należy oczyścić z dekoracji, lampek, stojaka czy doniczki, a następnie zostawiać je w miejscach wyznaczonych przez zarządców nieruchomości. Tak przygotowane i odebrane choinki dalej trafią do kompostowni, gdzie będą przetworzone na nawóz niezbędny do zasilania roślin – mówi Jan Zbroński, prezes MPO Łódź.

Harmonogram dotyczy zabudowy wielorodzinnej na Polesiu i Górnej. Odbiory choinek odbędą będzie miał miejsce w dniach 20 i 27 stycznia oraz 3 lutego. W przypadku zabudowy jednorodzinnej będzie zrealizowany łącznie z odbiorem odpadów zielonych.

Informacje nt. harmonogramu pozostałych usług MPO Łódź, związanych z odbiorem odpadów znajdują się na stronie: Harmonogramy odbioru odpadów: Urząd Miasta Łodzi.

ZOBACZ TAKŻE