wróć do artykułu
Zmieniaj zdjęcia za pomocą strzałek na klawiaturze
3 / 17

Ferie zimowe w Łodzi 2023. Na sportowo, kulturalnie i nie tylko! [PROGRAM]

Park Miliona Świateł
Dziesiątki instalacji rozświetliły zimowy krajobraz parku Źródliska za sprawą największego w województwie Parku Miliona Świateł, który przenosi zwiedzających w świat wyjęty wprost ze stron „Alicji w Krainie Czarów”.

Nowości!

Tym razem po raz pierwszy spacerowicze mają szansę przejść pod szpalerem palmowych świetlnych liści, poznać rodzinę uśmiechniętych kolorowych sztućców i zachwycić się jedynym w Polsce widowiskiem świetlno-muzycznym z tańczącymi motylami w rolach głównych.

Plenerowy park zagadek

Żądni przygód mogą wziąć udział w grze miejskiej i spróbować wydostać się z plenerowego, świetlnego escape roomu! Na terenie zabytkowego parku zostały ukryte interaktywne łamigłówki, tajemnicze symbole oraz specjalne rekwizyty, które składają się na jedną przygodę i unikalne doświadczenie dla całej rodziny.

Królicza nora i uśmiech bez kota

Na 15 hektarach najstarszego łódzkiego parku czekają nas także skok w Króliczą Norę (najdłuższy w kraju świetlny tunel), spacer alejami drzwi i serc, szalona jazda w filiżankach i na karuzeli, trzymająca w napięciu podróż przez labirynt, zachwyt zdobiącymi latarnie kotami, ale także dryfującym w powietrzu uśmiechem bez kota. Najmłodszym z pewnością spodoba się wielka mysz, dzierżąca w łapakach parasolkę, i gąsienia, która raczej nie zamierza walczyć z nikotynowym nałogiem (choć tego prawdopodobnie dzieci nie są świadome), a starsi z radością umoszczą się na królewskim tronie, by dać nogom odpocząć po pełnej wrażeń wyprawie po łódzkiej Krainie Czarów.

Garść informacji praktycznych

Park Miliona Świateł jest otwarty cały tydzień – od poniedziałku do niedzieli. Iluminacje będzie można oglądać do 28 lutego 2023 roku. Wystawa multimedialna jest czynna w godz. 17–22; ostatnie wejście o godz. 21. Bilety od 29 zł. Więcej informacji na stronie: Parku Miliona Świateł


ZOBACZ TAKŻE