wróć do artykułu
Zmieniaj zdjęcia za pomocą strzałek na klawiaturze
2 / 4

Remont Przybyszewskiego to 3 etapy ważnych zmian. Kiedy zacznie się ten ostatni? [MAPY]

Wiadukty na Przybyszewskiego
Wiadukty na Przybyszewskiego
Modernizacja ul. Przybyszewskiego to w sumie 3 kilometry frontu robót. Po ich zakończeniu pojedziemy równą jezdnią i pójdziemy prostymi chodnikami. Na pasażerów MPK Łódź będzie czekało torowisko dostosowane do niskoemisyjnych, nowoczesnych tramwajów. Wymienione zostanie oświetlenie ulicy, zbudowane miejsca parkingowe i przybędzie zieleni.

Wiadukty na Przybyszewskiego

Pierwszym etapem przebudowy ulicy łączącej centrum z Widzewem jest wymiana wiaduktów nad torami PKP. - Zaczęliśmy od estakady północnej, prowadzącej w kierunku centrum i Górniaka. Stara została rozebrana i budujemy całkiem nowy obiekt. Wykonawca podwyższył już filary stosownie do potrzeb kolei i zaczął układać belki. Kiedy wszystkie będą już na swoim miejscu, zaczniemy układać konstrukcję ulicy - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

W drugiej połowie tego roku, po oddaniu do użytku nowego, północnego wiaduktu, rozpocznie się burzenie estakady południowej oraz tramwajowej. Wszystkie trzy obiekty wiaduktu będą gotowe w 2024 roku.


ZOBACZ TAKŻE