wróć do artykułu
Zmieniaj zdjęcia za pomocą strzałek na klawiaturze
3 / 5

Teatr dla dzieci w Łodzi. Zabierz swoje pociechy w krainę bajek i magii! [PRZEWODNIK]

teatr dla dzieci
Teatr Pinokio (ul. Sienkiewicza 75/77), fot. mat. pras.
Listopad

„Pani Za Malutka” (od 7 lat) to historia Pana Ryjówki, który pewnego poranka zauważa, że w łóżku nie ma jego żony. Przerażony uspokaja się myślą, że pewnie zmniejszyła rozmiar na zimę, jednak wiosną żona wciąż się nie pojawia. Wokół są tylko przyjaciele, którzy postanowili być blisko Pana Ryjówki, żeby wspierać go w trudnych chwilach.

„Mój cień jest różowy” (od 7 lat) jest opowieścią o odwadze bycia sobą. Porusza problematykę tożsamości, różnorodności i akceptacji – siebie i innych. Mówi także o współodpowiedzialności i wspólnocie, które potrafią pokonać największe lęki.

„UMUMO” to propozycja dla Najnajów, czyli całkiem malutkich widzów (od 6 miesięcy do 3 lat). Spektakl ten stanowi sensoryczną podróż, która pozwoli im odkrywać świat kształtów.

Grudzień

„Księga Dżungli” (od 8 lat) – historia Mowgliego porusza trudny temat porzucenia, prób zrozumienia siebie, odkrycia kim jest, co go określa, gdzie przynależy i jaki ma na to wpływ. Wszystko w oparciu o linię fabularną znanej powieści.

Przedstawienie „Zamieniam się w słuch” (od 4 lat) wykorzystuje metodę „skutecznego zdziwienia”, która polega na dźwiękowym i wizualnym wyzwalaniu obrazu głoski i litery za pomocą słów, obrazów i ruchu. Pozwala dzieciom uzmysłowić sobie, że „działają na podstawie swoich wyobrażeń”, co pomaga im usprawnić myślenie i działanie.

„Ciepłe pszczoły, zimne jelenie albo jak pozbyć się dzieci” (od 7 lat) to pełna emocji wycieczka przez las, na którą widzów zabierają aktorzy wcielający się w rolę przewodników. Spektakl odnosi się do tematyki synergii, wspólnoty i odpowiedzialności. Po nim spacer leśnymi szlakami już nigdy nie będzie taki sam.


ZOBACZ TAKŻE