wróć do artykułu
Zmieniaj zdjęcia za pomocą strzałek na klawiaturze
3 / 11

To już 20 lat Polski w UE. Te inwestycje w Łodzi powstają dzięki dotacjom unijnym [ZDJĘCIA]

MPK Łódź. Testowy przejazd tramwaju po wyremontowanym torowisku na Śmigłego-Rydza
Testowy przejazd tramwaju po wyremontowanym torowisku na Śmigłego-Rydza
Niskoemisyjny transport - nowe torowiska

Prawie 690 mln zł - w tym prawie 450 mln zł unijnego wsparcia - tyle jest wart projekt tzw. niskoemisyjnego transportu, w którym miasto kompleksowo przebudowuje torowiska, kupuje nowoczesne tramwaje i autobusy oraz modernizuje zajezdnię Chocianowice.

- Linia tramwajowa biegnąca al. Śmigłego-Rydza już została przebudowana - łącznie z wiaduktami na odcinku od al. Piłsudskiego do ul. Przybyszewskiego

- Możemy już korzystać z nowego torowiska w ulicy Dąbrowskiego na odcinku od al. Śmigłego – Rydza do ul. Rzgowskiej i dalej do pl. Niepodległości

- Trwa przebudowa linii tramwajowej w al. Śmigłego-Rydza na odcinku od ul. Przybyszewskiego (wraz ze skrzyżowaniem) do ul. Dąbrowskiego.

- W trakcie jest też przebudowa torowiska w ulicy Przybyszewskiego na odcinku od ul. Kilińskiego (wraz ze skrzyżowaniem) do al. Śmigłego- Rydza.

- Modernizowana jest zajezdnia w Chocianowicach. Wymieniane są torowiska i sieci trakcyjne. Zostanie odnowiona ceglana elewacja zabytkowej głównej hali, gdzie zachowanych zostanie wiele elementów architektonicznych oraz dobudowana zostanie część z nowoczesnymi stanowiskami do sprzątania, mycia i obsługi tramwajów.


ZOBACZ TAKŻE