1300 nowych miejsc pracy. Kolejne firmy przenoszą się do Łodzi

Firmy IT, kosmetyczne, agencja kreatywna czy spółka odzieżowa – do Łodzi w ciągu kilku miesięcy przeniosło się dwunastu międzynarodowych graczy. A to oznacza dla naszego miasta ponad tysiąc dobrze płatnych miejsc pracy.

fot. Rafał Tomczyk – 4wymiar
Brama Miasta - to tu wprowadzi się firma kosmetyczna Wella Company

Wella, Printful, Softserve, Global Logic… O ile ta pierwsza nazwa firmy kosmetycznej jest zapewne rozpoznawalna w naszym mieście, pozostałe nic przeciętnemu mieszkańcowi nie mówią. I nie ma w tym nic dziwnego, bo większość marek, które pojawiły się w ostatnich miesiącach w Łodzi, to marki związane ze specjalistyczną branżą R&D i IT.

iTechArt w Hi Piotrkowska

Tak jest na przykład w przypadku firmy iTechArt, która właśnie wprowadza się do biurowca HiPiotrkowska, gdzie na 18. piętrze zatrudnia już 50 specjalistów, a do końca roku planuje osiągnąć ponad setkę w Polsce. 

SoftServe w Starej Drukarni

Kolejną firmą z tej branży, która z kolei wprowadza się do biurowca Stara Drukarnia przy ul. Gdańskiej, jest spółka SoftServe. Wykształceni przez łódzkie uczelnie specjaliści z branży IT nie będą musieli szukać pracy w Warszawie czy Wrocławiu, będą mogli pracować w swoim rodzinnym mieście, obsługując klientów na całym świecie.

– Ostatnie lata to okres dynamicznego rozwoju Łodzi, który sprawił, że na mapie Polski i Europy jesteśmy jednym z najlepszych miejsc do rozwoju biznesu, w szczególności dla branży IT – mówi Aleksandra Cebelińska z Urzędu Miasta Łodzi odpowiedzialna za pozyskiwanie do naszego miasta nowych inwestorów.

Wella Company w Bramie Miasta

Takim inwestorem jest bez wątpienia Wella Company, światowy lider branży kosmetycznej o wartości 100 miliardów dolarów, który właśnie otwiera w Łodzi nowe Centrum Usług Wspólnych. W mieście powstaną nowe miejsca pracy, przede wszystkim dla specjalistów i menedżerów, którzy będą mogli doskonalić swoje umiejętności z obszaru finansów oraz IT.

To nie koniec jesiennych przenosin nowych firm do Łodzi. – Już we wtorek, 2 listopada powitamy w naszym mieście kolejnego inwestora – tym razem z Holandii – dodaje Aleksandra Cebelińska. – To będzie już dwunasta firma, która zaufała naszemu miastu w ostatnich kilku miesiącach. Łącznie zatrudnienie znajdzie w nich 1300 osób.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ