Atlas Arena. Lekkoatleci przygotują się do Igrzysk Olimpijskich [ZDJĘCIA]

Pod czujnym okiem trenerów na 100 metrowej bieżni w Atlas Arenie do Igrzysk Olimpijskich będą przygotowywać się z łódzkie płotkarki i płotkarze.

5 фотоs
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (5)

Trwa okres przygotowawczy do Igrzysk Olimpijskich Paris 2024, sportowcy z całego świata intensywnie trenują, aby jak najlepiej przygotować się do występów w kadrach olimpijskich. Takie same plany mają łódzcy lekkoatleci. Sportowcy będą odbywać swoje treningi biegowe w Atlas Arenie kilka razy w tygodniu na specjalnej, 100 \-metrowej bieżni znajdującej się w Atlas Arenie.

Pod opieką trenerów Mikołaja Justyńskiego i Macieja Ryszczuka znajduje się czwórka sportowców, którzy mają ogromne szanse reprezentować Polskę na przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. W treningach odbywających się w Atlas Arenie będą brali udział Damian Czykier, dwukrotny rekordzista Polski oraz Kuba Szymański, halowy wicemistrz Europy 2023. Kadrę kobiet będą reprezentować Klaudia Wojtunik oraz Weronika Barcz, srebrna medalistka Mistrzostw Europy U20.

- Płotkarki i płotkarze, będą ćwiczyć na specjalistycznej nawierzchni MONDO, która ułożona jest w Atlas Arenie. Ten rodzaj nawierzchni, można znaleźć w zdecydowanej większości hal sportowych i stadionów na świecie. Pozwoli to sportowcom na wykonanie bardzo dobrego, jakościowego treningu w warunkach maksymalnie zbliżonych do tych których mogą spodziewać się w Paryżu. – dodaje Tomasz Korowczyk, rzecznik prasowy Miejskiej Areny Kultury i Sportu w Łodzi.

Pierwszy trening zaplanowany jest na poniedziałek 23 października na godz. 10:00. Treningi płotkarzy, będą odbywać się 2-3 razy w tygodniu, a ich harmonogram będzie dostosowany do wydarzeń odbywających się w Atlas Arenie.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ