Barry Callebaut otwiera w Łodzi kolejną linię produkcyjną. Jeszcze więcej czekolady!

Firma Barry Callebaut, która jest wiodącym producentem czekolady na świecie, otwiera w październiku kolejną linię produkcyjną w Łodzi.

fabryka czekolady
Barry Callebaut otwiera w Łodzi kolejną linię produkcyjną
8 фотоs
fabryka czekolady
fabryka czekolady
fabryka czekolady
fabryka czekolady
fabryka czekolady
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (8)

Na Nowym Józefowie znajduje się największa fabryka czekolady w Polsce. Jej właścicielem jest Barry Callebaut, potentat na rynku. Firma powiększa właśnie swój łódzki zakład. Nowa hala ma powierzchnię ponad 3000 m2. 

Przy projektowaniu linii numer 9 zastosowano innowacyjne rozwiązania technologiczne, które umożliwiły zwiększenie mocy produkcyjnej o 26 000 ton rocznie. – W nowej hali produkcyjnej zainstalowaliśmy pompę ciepła, która wykorzystuje odzysk energii z procesu, a także zastosowaliśmy zautomatyzowane zarządzanie danymi zgodnie z ideologią Fabryki Przyszłości. Wraz z digitalizacją i przestrzenią magazynową oraz w postaci gruntów fabryka w Łodzi ma ogromny potencjał na dalsze inwestycje i rozwój w swojej branży. W zeszłym roku nasze ciężarówki z czekoladą przejechały na terenie całej Europy ponad 4 460 273 km, co przekłada się na 111 okrążeń wokół kuli ziemskiej, a apetyt na czekoladę z roku na rok tylko rośnie – mówią przedstawiciele Barry Callebaut.

Nowa linia będzie produkować białą czekoladę.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ