Bezrobocie w Łodzi spada. Sprawdź nowe oferty na łódzkim rynku pracy

W Łodzi odnotowaliśmy spadek poziomu bezrobocia. Ilu łodzian pozostaje dziś bez pracy? Jakie oferty można znaleźć w PUP w Łodzi? Sprawdź szczegóły!

fot. ENVATO ELEMENTS
Bezrobotnych w Łodzi jest coraz mniej

Porównując miesiąc do miesiąca, czyli koniec kwietnia do końca maja 2022 r. stopa bezrobocia w Łodzi spadła z poziomu 5,9 procent do 5,8 procent. W ten sposób liczba osób pozostających bez pracy sięgająca w kwietniu prawie 21 tys. osób obniżyła się do niewielu ponad 20 tys. na koniec maja. Dobrze to porównać z analogicznym okresem 2021 r., gdy stopa bezrobocia wahała się między 6,2 a 6,3 proc., co oznaczało ponad 22 tysiące osób będących bez zatrudnienia.

Oferty pracy z PUP w Łodzi

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Łodzi pojawiły się też typowo sezonowe, wakacyjne oferty pracy. Potrzeba jest do pracy osób, które mogą obsłużyć szeroko rozumiany ruch turystyczny. Znajdziemy więc oferty pracy z hoteli (12). W tej branży potrzeba m.in. recepcjonistów. Również branża gastronomiczna poszukuje pracowników: kucharzy i pomocy kuchennych (10 osób) oraz kelnerów (5 osób). Przybyło też ofert zatrudnienia w branży budowlanej. PUP ma 34 propozycji zatrudnienia dla pracowników budowlanych, tynkarzy i murarzy.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ