Link Financial Group otwiera biuro w Łodzi. 200 nowych miejsc pracy

Link Financial Group, duża europejska firma działająca na rynku inwestycji i zarządzania wierzytelnościami, inwestuje w Łodzi, tworząc jedną z największych spółek tej branży w Polsce. Została strategicznym inwestorem łódzkiej Grupy Kapitałowej Obligo, a przy ul. Targowej w Łodzi uruchomiła biuro i poszukuje nowych pracowników. Docelowo chce zatrudniać 200 osób.

fot. ENVATO ELEMENTS
Link Financial Group, duża europejska firma działająca na rynku inwestycji i zarządzania wierzytelnościami

Link Financial Group to założona w 1998 r. firma oferująca instytucjom finansowym i prywatnym inwestorom finansowanie zakupu wierzytelności i zarządzanie nimi. Rozporządza ponad 5 mln kont klientów i aktywami o wartości przekraczającej 50 mld euro, zatrudniając ponad 950 osób w ośmiu krajach. Do łódzkiego biura poszukuje na początek kandydatów na stanowisko negocjatora – te osoby staną w pierwszej linii kontaktu z klientem.

– Chcemy budować ambitny zespół, zależy nam na osobach, które są gotowe związać się z nami na dłużej, nie boją się wyzwań, a przede wszystkim – kontaktu z ludźmi – i chętnie pomogą im wyjść z życiowych problemów finansowych – mówi Iza Wróblewska, menedżer zespołu negocjatorów z LFG. 

W związku z zakładanym rozwojem firmy w planach jest zatrudnianie kolejnych grup pracowników. Ambicją LFG jest umocnienie pozycji w pierwszej trójce polskich firm zarządzających wierzytelnościami w Polsce.

Łódzka Grupa Kapitałowa Obligo, która weszła w skład Link Financial Group, to szybko rozwijająca się firma skupiająca spółki zarządzające wierzytelnościami. Przed fuzją obsługiwała ponad 300 tys. spraw o łącznej wartości ponad 1,6 mld zł.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ