Biblioteka Miejska w Łodzi. Wróciły darmowe e-booki, a to nie wszystko!

Chyba wszyscy na to czekali! Darmowe e-booki wracają do Biblioteki Miejskiej w Łodzi i są znów dostępne dla czytelników. To jednak nie koniec dobrych wiadomości, tym razem możemy korzystać także z audiobooków.

fot. Envato Elements
E-booki wróciły do łódzkich bibliotek

Łodzianie głosowali na darmowe e-booki w ramach Budżetu Obywatelskiego, na ten cel przeznaczono 200 tys. zł. W tym roku, oprócz dostępu do książek w wersji elektronicznej, Biblioteka testowo uruchomiła także dostęp do audiobooków.

Jak działa Legimi?

Każdy czytelnik może otrzymać 1 kod miesięcznie, który uprawnia go do korzystania z zasobów darmowych e-booków i audiobooków. Ważne, aby kod aktywować nie później niż ostatniego dnia miesiąca, w którym się go otrzymało – w przeciwnym wypadku straci ważność. Aktywowany kod zapewnia dostęp do platformy Legimi przez 30 dni. 

Jak uzyskać darmowy kod?

Możesz odebrać go osobiście w dowolnej filii BMwŁ lub za pośrednictwem maila. Wystarczy wysłać wiadomość na adres jednej z filii, w temacie wpisując KOD LEGIMI, a w treści wiadomości swoje imię, nazwisko i numer karty bibliotecznej. Zgłoszenia można wysyłać z maila, który został podany przy rejestracji konta.

Jak korzystać z Legimi?

  1. Należy zarejestrować się na Legimi, wchodząc na stronę. <link http://www.legimi.pl/konto/zarejestruj/>www.legimi.pl/konto/zarejestruj/</link>. Warto też odwiedzić stronę <link http://www.legimi.pl/bmwl>www.legimi.pl/bmwl</link> i przeczytać informacje z sekcji „Najczęściej zadawane pytania”. 
  2. Następnie wpisać kod otrzymany od BMwŁ. 
  3. Pobrać bezpłatną aplikację Legimi w Google Play (Android); z Apple Store (iOS) lub z Microsoft Store (Windows Phone).
  4. Zalogować się w aplikacji i czytać lub słuchać czytanych przez innych książek!

Z darmowych kodów mogą korzystać wyłącznie zarejestrowani czytelnicy Biblioteki Miejskiej w Łodzi

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ