„Proroctwo” Adama Widerskiego. Spotkania autorskie w Bibliotece Miejskiej w Łodzi

Z wykształcenia jest historykiem. Na co dzień pracuje jako nauczyciel w jednej z łódzkich szkół podstawowych. Prowadzi też bloga „Daj się złapać książce”, gdzie recenzuje książki. W czerwcu Biblioteka Miejska w Łodzi zaprasza na cykl spotkań autorskich z Adamem Widerskim, które będą promowały jego kolejną książkę „Proroctwo”.

mat. prasowe
Adam Widerski będzie promował książkę "Proroctwo" podczas spotkań autorskich w filiach Biblioteki Miejskiej w Łodzi

Łódź.pl: Nauczyciel historii zostaje autorem powieści kryminalnych, to nie jest typowa ścieżka kariery. 

Adam Widerski: Oprócz pasji w pracy zawodowej posiadam też hobby, które pozwala mi przeżyć niezwykłą przygodę. To fascynacja kryminałami, thrillerami i horrorami. Właśnie z ich czytania zrodził się pomysł na napisanie pierwszej powieści „Odwyk”. Została dobrze przyjęta przez czytelników, nie mogłem więc pozostawić fanów komisarzy Krzyskiego i Majskiego bez przedstawienia ich kolejnych losów. Zwłaszcza że kilka obyczajowych wątków zostawiłem otwartych. Mam nadzieję, że „Proroctwo” również poruszy czytelnicze serca.

Skąd fascynacja mrocznym kryminałem?

Z powodu zawrotnej akcji, wielowątkowości oraz licznych, nieraz dość drastycznych przygód poszczególnych bohaterów. Istotą kryminałów jest śledztwo i wynikająca z niego zagadka kryminalna. Rozwiązywanie jej, odkrywanie kolejnych wątków oraz typowanie tożsamości złoczyńcy jest dla mnie doskonałym czytelniczym przeżyciem.

Jak przygotowywał się Pan do pisania, robił rozeznanie środowiska?

Korzystałem z kilku źródeł pisanych, a umiejscowienie akcji zrodziło się z podczas turystycznych wędrówek np. na Ślężę lub codziennych obserwacji podczas drogi do pracy czy zwykłych spacerów po naszym kochanym mieście Łodzi. 

„Proroctwo” nie jest powieścią dokumentalną, więc oprócz realistycznych opisów miejsc nieco naginąłem rzeczywisty przebieg śledztwa. Skupiałem się na budowaniu akcji, przez którą czytelnik nie będzie mógł odłożyć książki, dopóki nie doczyta do końca. Inspiracje poszczególnych wydarzeń czerpię głównie z mojej wyobraźni, choć w powieściach poruszam trudne i czasami przemilczane problemy, istniejące w życiu społecznym. 

Spotkania autorskie, promujące książkę „Proroctwo” Adama Widerskiego:

2 czerwca, godz. 17:30, Biblioteka Gdańska (ul. Gdańska 8)
8 czerwca, godz. 17:00, filia 28 (ul. Zielona 77)
9 czerwca, godz. 17:30, Biblioteka Odyseja (ul. Wschodnia 42)
10 czerwca, godz. 18:00, Biblioteka Ferment (ul. Wróblewskiego 67)
22 czerwca, godz. 17:00, filia 8 (ul. Radlińskiej 2)

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ