– W ostatnim czasie ukończyliśmy kilka kluczowych etapów w ramach tworzenia centrum – mówi Adrian Kulesza, kierownik projektu. – Jednym z najważniejszych było podpisanie umowy na realizację ostatniej dużej wystawy, którą nazywamy roboczo „Roleplay locations”. Ekspozycja składa się z wielu interaktywnych stanowisk, łamigłówek i minigier, które przybliżają zwiedzającym role osób zajmujących się produkcją gier wideo.
Intensywne prace objęły nie tylko sferę gier, ale także komiksów. Aby zaaranżować przestrzeń stałych wystaw komiksowych, Centrum nawiązało współpracę z gronem rysowników, scenarzystów, kolorystów i wydawców.
– Zawarliśmy ponad 100 umów dotyczących praw do eksponowania kilkuset dzieł komiksowych, zarówno cyfrowych, jak i fizycznych, czyniąc naszą wystawę przedsięwzięciem na niespotykaną dotąd skalę w Polsce i w tej części Europy – mówi Adam Radoń, kierownik jednostki. – Proces tworzenia komiksów będziemy pokazywać na przykładach prac najlepszych współczesnych artystów w naszym kraju. Marcin Podolec, Joanna Karpowicz czy Krzysztof Ostrowski to tylko niektórzy z nich. Nie zabraknie jednak również klasyki. Jesteśmy niezwykle dumni, że w Centrum swoje miejsce znajdzie m.in. Koziołek Matołek, protoplasta współczesnych historii obrazkowych.
Otwarcie Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej planowane jest na 2023 rok.