COVID-19: jak obecnie wygląda sytuacja pandemiczna w Łodzi?

Wzrasta liczba osób zaszczepionych. W Łodzi jedną dawką zaszczepiło się minimum – około 457 tys. osób. To daje 68% wszystkich łodzian. W pełni zaszczepionych jest 66 % osób (ponad 443 tys. osób).

fot. ŁÓDŹ.PL
Sytuacja pandemiczna w Łodzi

Spada liczba osób zakażonych wirusem SARS-coV-2 w Łodzi. Raport służb medycznych z poniedziałku (14 lutego) wskazuje, że w naszym mieście w ostatnich dniach stwierdzono: 355 osób zakażonych 13 lutego, 579 – 12 lutego i 838 osób zakażonych –10 lutego.

Obostrzenia w łódzkich DPS

Wciąż utrzymywane są obostrzenia dla mieszkańców łódzkich Domów Pomocy Społecznej (wprowadzone 1 lutego). Tam wyjścia mieszkańców ograniczono do absolutnie niezbędnych, jak wizyta lekarska czy ważna sprawa osobista. Podopiecznych nie może odwiedzać także nikt z zewnątrz. Aktualnie covid stwierdzono w ośmiu placówkach, w których zakażonych jest 280 mieszkańców i 102 pracowników.

Gdzie można się zaszczepić?

Szczepionkę przeciwko koronawirusowi w miejskich punktach szczepień mogą przyjąć zarówno pełnoletni łodzianie, jak i dzieci. Uruchomiono już 20 punktów szczepień dla osób powyżej 12. roku życia oraz 10 punktów dla dzieci w wieku od 5. do 11. roku życia. 

Wszystkie punkty w których można się zaszczepić w Łodzi, można znaleźć >>>TUTAJ<<<

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ