Czarne Panterki. Nowy zespół AKS SMS Łódź w piłce nożnej kobiet

Ulica Milionowa to wyjątkowy adres na sportowej mapie Łodzi. W roku 1999 przy Szkole Mistrzostwa Sportowego powstał tu UKS SMS, a od roku 2015 funkcjonują tam dwa kluby. Tym drugim jest AKS SMS, który konsekwentnie podąża szlakiem przetartym wcześniej przez starszego brata.

Czarne Panterki AKS SMS Łódź
Czarne Panterki AKS SMS Łódź

Ostatnią inicjatywą młodszego z klubów było powołanie do życia seniorskiej drużyny piłkarskiej kobiet. Cel ten osiągnięto, kopiując działania UKS-u SMS, który w 2013 r. przejął żeńską sekcję drugoligowego wówczas Kolejarza. Trzy lata później przy ul. Milionowej świętowano awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, a później przyszła „medalowa era”, zwieńczona tytułem najlepszej drużyny w kraju i zdobyciem Orlen Pucharu Polski. W międzyczasie Kolejarz reaktywował piłkę kobiecą, a latem 2023 r. drużynę seniorek przekazał do AKS-u SMS! Nowy sezon w I grupie III ligi drużyna rozpoczęła więc pod nowym szyldem. Opiekę nad Czarnymi Panterkami objął doświadczony Adrian Sokołowski, pod wodzą którego zespół ma się systematycznie piąć w górę piłkarskiej hierarchii. Wzorem jest oczywiście drużyna UKS SMS, która w trzech minionych sezonach nie schodziła z ekstraligowego podium i zebrała komplet medali.

Na takie sukcesy w AKS-ie SMS trzeba będzie jednak jeszcze kilka lat poczekać. Czarne Panterki mają już za sobą ligowy debiut, ale zbyt długo nie będą go wspominały. W kolejce inaugurującej sezon 2023/2024 łodzianki przegrały na wyjeździe 0:3 z Legią Soccer Schools Warszawa.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ