Piłkarki UKS SMS Łódź w Orlen Ekstralidze Kobiet. Pięć spotkań bez porażki

W piłkarskiej Orlen Ekstralidze Kobiet rozpoczęła się przerwa, w trakcie której reprezentacja Polski rozegra dwa mecze Ligi Narodów. Kadra prowadzona przez Ninę Patalon w piątek, 22 września, zagra w Atenach z Grecją, a cztery dni później w Gdyni zmierzy się z Ukrainą. Te mecze w dobrych nastrojach będą oglądały zawodniczki UKS-u SMS Łódź.

UKS SMS Łódź
UKS SMS Łódź, fot. mat. pras.
5 фотоs
UKS SMS Łódź
UKS SMS Łódź
UKS SMS Łódź
UKS SMS Łódź
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (5)

Zespół z ul. Milionowej po pięciu ekstraligowych kolejkach ma na koncie trzy zwycięstwa i dwa remisy i z dorobkiem 11 punktów zajmuje drugie miejsce w tabeli. W minionej serii spotkań podopieczne Marka Chojnackiego grały w Krakowie, gdzie po zaciętym meczu podzieliły się punktami z ekipą AZS UJ. Miejscowe objęły prowadzenie w doliczonym czasie pierwszej połowy, gdy na listę strzelczyń wpisała się Anna Zapała. Dwanaście minut po zmianie stron do remisu doprowadziła Karolina Majda, a cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry drugą bramkę dla łodzianek zdobyła Magdalena Dąbrowska. Niestety, na to trafienie rywalki zdołały jeszcze odpowiedzieć. Do remisu 2:2 doprowadziła Zapała, która w 89. minucie zamieniła na gola rzut karny. 

Po pięciu kolejkach liderem Orlen Ekstraligi jest broniący mistrzostwa GKS Katowice. Zawodniczki ze Śląska rozegrały do tej pory cztery mecze, w których zdobyły komplet punktów (12). „Oczko” mniej w pięciu spotkaniach zgromadziły wiceliderki z Łodzi oraz zajmujące trzecią lokatę zawodniczki AP Orlen Gdańsk. Na czwartym miejscu sklasyfikowany jest natomiast Górnik Łęczna (10 pkt.), który będzie kolejnym rywalem zespołu prowadzonego przez trenera Chojnackiego. Ekipę ze wschodniej części Polski łodzianki podejmą przy ul. Milionowej w sobotę, 30 września (godz. 12:45). 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ