Efektowne przełamanie. Piłkarki UKS SMS Łódź wygrały 6:0 z Medykiem POLOmarket Konin

Po trzech ligowych porażkach z rzędu piłkarki UKS SMS na własnym stadionie rozgromiły Medyka POLOmarket Konin. Łodzianki zwyciężyły 6:0 i w tabeli Orlen Ekstraligi awansowały na czwartą pozycję.

Orlen Ekstraliga. Fot. Marek Młynarczyk

Do tego meczu podopieczne Marka Chojnackiego przystępowały po efektownym meczu w Tczewie, gdzie w 1/32 rozgrywek Orlen Pucharu Polski rozbiły miejscową Pogoń. Po dwóch trafieniach Aleksandry Stasiak oraz golach Karoliny Majdy, Dominiki Gąsieniec, Magdaleny Dąbrowskiej oraz Klaudii Maciejko łodzianki zwyciężyły 6:0. W pierwszej połowie starcia z Medykiem nic jednak nie wskazywało na to, że będą w stanie powtórzyć ten wynik. Konfrontacja z przedostatnim zespołem rozgrywek długo nie układało się po myśli UKS SMS. Brązowe medalistki poprzednich rozgrywek niemiłosiernie się męczyły i na przerwę schodziły przy bezbramkowym remisie. Po zmianie stron zaprezentowały się jednak ze znacznie lepszej strony i po koncertowej grze odniosły efektowne zwycięstwo. Dwa z sześciu strzelonych goli były dziełem Nadii Krezyman, która w wewnątrzklubowej klasyfikacji ekstraligowych strzelczyń dogoniła Gabrielę Grzybowską. Obie po dziesięciu kolejkach mają na koncie pięć goli.

Zwycięstwo nad Medykiem pozwoliło łodziankom powiększyć dorobek do siedemnastu punktów. Takim samym legitymuje się trzeci w klasyfikacji AP Orlen Gdańsk. W następnej serii spotkań łodzianki pojadą do Katowic, gdzie zmierzą się z zajmującym drugą lokatę GKS (23 pkt.). Kończący pierwszą rundę mecz z aktualnymi mistrzyniami Polski rozpocznie się 18 listopada o godzinie 15:15. Tydzień później w 1/16 Orlen PP UKS SMS zagra na wyjeździe z ROW Rybnik.

UKS SMS Łódź – Medyk POLOmarket Konin 6:0 (0:0). Bramki: 1:0 Magdalena Dąbrowska (57), 2:0 Gabriela Grzybowska (67), 3:0 Aleksandra Bieryło (72, samobójcza), 4:0 Nadia Krezyman (74), 5:0 Paulina Filipczak (76), 6:0 Nadia Krezyman (77).

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ