EkoEksperymentarium. Nowa gra dla dzieci uczy, jak robić odpowiedzialne zakupy

Kolejna odsłona EkoEksperymentarium, przeglądarkowej gry o ekologii dla dzieci. Tym razem najmłodsi mają okazję dowiedzieć się, jak robić odpowiedzialne zakupy.

fot. EkoEksperymentarium
EkoEksperymentarium – nowa gra dla dzieci

Polacy marnują 5 mln ton żywności rocznie – to prawie tyle, ile waży milion dorosłych słoni afrykańskich! Co roku w śmietnikach lądują setki kilogramów plastikowych opakowań. Każdy z nas dokłada do tego swoją cegiełkę, szkodząc tym samym środowisku. Można jednak skutecznie zmniejszać te liczby, robiąc np. odpowiedzialne zakupy. Nowa eko-misja w  EkoEksperymentarium uczy dzieci, jak na co dzień dbać o środowisko. 

Najmłodsi dowiedzą się dzięki niej, dlaczego warto wybierać lokalne produkty i jakich oznaczeń szukać na opakowaniach.

– Chcemy pokazać dzieciom, że takie codzienne wybory mogą przynieść wiele dobrego. Kupując produkty ze zbliżającą się datą ważności do spożycia, ratujemy jedzenie przed wyrzuceniem, a stawiając na płatki owsiane w papierowym opakowaniu, nie zaśmiecamy planety. To zasady, których powinniśmy się trzymać na co dzień, ale szczególnie warto pamiętać o nich teraz kiedy ruszymy na wielkanocne zakupy – mówi Małgosia Żmijska z kolektywu Mamy Projekt.

EkoEksperymentarium znajdziesz pod adresem <link http://www.ekoeksperymentarium.pl>www.ekoeksperymentarium.pl</link>, a zakupową misję: <link https://view.genial.ly/61fabd7220aad4001bea6d53>view.genial.ly/61fabd7220aad4001bea6d53</link>

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ