Film na 600-lecie Łodzi z prestiżową nagrodą. Zobacz wyjątkową animację!

Film „600 lat Łodzi – animowana historia miasta”, wyprodukowany przez OPUS Film na zlecenie Łódzkiej Organizacji Turystycznej, zdobył pierwszą nagrodę w konkursie 18th FilmAT Festival, który odbył się w Warszawie.

miasto z lotu ptaka
Film na 600-lecie Łodzi z prestiżową nagrodą

Film promujący ubiegłoroczny jubileusz 600-lecia nadania praw miejskich Łodzi zwyciężył w kategorii „Turystyka/Promocja miasta”. 

Jury pod przewodnictwem Zbigniewa Żmudzkiego doceniło m.in. wysoki poziom artystyczny obrazu oraz możliwość oddziaływania na potencjalnych odbiorców, którymi w tym przypadku są zarówno mieszkańcy Łodzi, jak i turyści.

Jak rozwijała się Łódź

Ideą spotu w reżyserii Jolanty Kudeli jest pokazanie niezwykłego rozwoju architektonicznego naszego miasta – pałaców, fabryk, willi i kamienic. W obrazie zawarta jest historia miasta, które zmienia się, rozwija i przechodzi kryzysy, aby ponownie zacząć rozkwitać. W efekcie widzimy Łódź, która jest nowoczesnym i pełnym energii centrum Polski. 

Producentem wykonawczym spotu jest OPUS Film, które na swoim koncie ma takie filmy, jak np. „Edi”, „Z odzysku”, „Wymyk”, „Obywatel”,  „Ida”, „Zimna wojna”. Jola Kudela, reżyserka filmu, to artystka wizualna i twórczyni filmów z 20-letnim doświadczeniem w branży filmowej i reklamowej. Pracowała m.in. przy oscarowych produkcjach takich jak „Harry Potter”, „Narnia”, „Mroczne cienie”.

Ceremonia Wręczenia Nagród odbyła 29 lutego w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Nagrodę dla łódzkiego filmu odebrał prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej Tomasz Koralewski.

Spot można zobaczyć TUTAJ

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ