Firma Epic Games, twórcy gry „Fortnite”, otwiera biuro w Łodzi

Swój oddział w Łodzi otwiera Epic Games, producent i wydawca gier komputerowych, jeden ze światowych potentatów tego rynku, na którym ich produkcja „Fortnite” stała się jedną z najgłośniejszych gier ostatnich lat. Codziennie gra w nią od kilkunastu do kilkudziesięciu milionów osób.

fot. Stefan Brajter
Epic Games otwiera swój oddział w Łodzi
4 фото
fot. Stefan Brajter
fot. Stefan Brajter
mat. prasowe
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (4)

Oddział Epic Games w Łodzi prowadzi Studio Plastic, którego założycielem jest łodzianin Michał Staniszewski. To pięcioosobowa obecnie firma, której historia sięga do lat 90. i nieformalnej społeczności artystycznej programistów, grafików, muzyków, jaka pod nazwą Plastic działała na ówczesnej demoscenie cyfrowej sztuki. 

Jakość ich produkcji była na tyle wysoka, że Plastic został zaproszony do współpracy przez firmę Sony, dla której tworzył gry na platformę Playstation. Owocem tej współpracy były takie tytuły jak „Bound” (za którą Staniszewski otrzymał w 2017 r. Paszport „Polityki”), „Datura” i „Linger in Shadows". 

Po zakończeniu pracy dla Sony Studio Plastic powróciło na pole sztuki, choć już w wymiarze komercyjnym, tworząc cyfrowe instalacje artystyczne m.in. dla Museum of Modern Art w Nowym Jorku czy Muzeum Sztuki w Łodzi. Studio Plastic stoi też za grą edukacyjną przygotowaną przy współpracy z CD Projekt Red, która wykorzystując postać Wiedźmina, będzie główną wystawą powstającego w EC1 Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej. Pozwoli zapoznać się zwiedzającym z całym procesem powstawania gier wideo.

Suma tych dokonań zaowocowała zaproszeniem do współpracy, które Studiu Plastic złożył sam Tim Sweeney, założyciel Epic Games.

– W zamyśle mamy być zespołem R&D, a więc badań i rozwoju. Mamy udoskonalać i tworzyć technologie wykorzystywane przez programistów bezpośrednio tworzących gry – wyjaśnia Michał Staniszewski. – Plany rozwojowe studia są szerokie, już prowadzimy nabór programistów, którzy uzupełnią nasz zespół przy projektach dla Epic Games.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ