Wynalazek z Łodzi. Bezpiecznik do broni palnej zmieni sporty strzeleckie [ZDJĘCIA]

Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu „Mam pomysł na startup" został projekt „Gun Guard – całkowite bezpieczeństwo sportu strzeleckiego". Łodzianie opracowali elektroniczny bezpiecznik do broni palnej, który wyklucza możliwość oddania strzału w innym kierunku i pod innym kątem niż wyznaczony.

fot. ŁÓDŹ.PL
Gun Guard to rewolucja w bezpieczeństwie broni palnej
7 фотоs
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (7)

Projekt "GunGuard - całkowite bezpieczeństwo sportu strzeleckiego" to innowacyjne rozwiązania na skalę światową. Może być używane do broni krótkiej i do karabinów, na strzelnicach plenerowych i pod dachem, a także podczas treningów strzeleckich lub na zawodach strzeleckich w terenie. Sterowany elektronicznie bezpiecznik, uniemożliwia wystrzał z broni w przypadku skierowania jej w niewłaściwym kierunku i pod niewłaściwym kątem. Przenośne czujniki umieszone na podłodze, ziemi, stole lub innym podłożu przy osobie operującej bronią, w razie niewłaściwego skierowania lufy broni, wysyłają sygnał do bezpiecznika, który blokuje broń uniemożliwiając oddanie strzału. Dzięki temu urządzenie gwarantuje bezpieczeństwo użytkownikowi broni i będzie zapobiegać przypadkowym postrzałom osób postronnych.

Rewolucja w bezpieczeństwie broni palnej

Urządzenie nie ingeruje w konstrukcję broni, jest bardzo trudne do usunięcia przez niepowołane osoby. Jego projektanci obecnie są na etapie uzyskiwania patentu dla swojego wynalazku. Procedura patentowa powinna zakończyć się w połowie roku. Po uzyskaniu patentu wynalazek będzie mógł trafić na rynek polski i międzynarodowy. Jest to pierwsze tego typu urządzenia na świecie. Są już pierwsi zainteresowani jego zakupem także na rynki zagraniczne

- Twórcami tego innowacyjnego projektu są Bartłomiej Kurkowski i Aleksander Mielczarek. Śmiało możemy powiedzieć, że to rewolucja w bezpieczeństwie broni palnej. Serdecznie gratuluję zwycięzcom odwagi w podejmowaniu biznesowych wyzwań i liczę, że w niedługim czasie będziemy mogli z podziwem i satysfakcją przyglądać się ekspansji Państwa urządzenia we wszystkich zakątkach świata. – powiedział Adam Pustelnik, I wiceprezydent miasta Łodzi.

Miasto wspierając rozwój nowoczesnych technologii od 13 lat,  przy wsparciu łódzkich uczelni, inwestorów i przedsiębiorców, realizuje unikatowy na skalę kraju konkurs „Mam pomysł na startup”. W tym roku do konkursu zgłoszono blisko 102 innowacyjne i kreatywne projekty biznesowe.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ