Grot Budowlani Łódź z pierwszym zwycięstwem w lidze. Odbicie od dna tabeli

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź w końcu się przełamały i odnotowały pierwsze zwycięstwo w Tauron Lidze. Pokonały u siebie Legionovię Legionowo bez straty seta, 3:0. W pojedynku czerwonych latarni zdobyły zatem trzy cenne punkty i odbiły się od dna tabeli. Przypomnijmy, że wcześniej niebiesko-biało-czerwone wygrały również w Pucharze Polski i pokonując UNI Opole, awansowały do ćwierćfinału rozgrywek.

Grot Budowlani Łódź z pierwszym zwycięstwem w lidze
Grot Budowlani Łódź z pierwszym zwycięstwem w lidze. Awans do ćwierćfinału rozgrywek

Początek spotkania w Łodzi był wyrównany i nic nie wskazywało na łatwe zwycięstwo. Na początku pierwszego seta obie drużyny walczyły o każdy punkt. Przełamanie dała dopiero seria udanych zagrywek Moniki Feduso, po której gospodynie wyszły na prowadzenie. Pomogły również błędy legionowianek i ich nieudane ataki. Zwycięstwo w pierwszej partii mocno podbudowało łódzki zespół, który prowadzenia nie oddał już prawie do końca spotkania.