Historyczny sukces piłkarek! TME SMS Łódź zdobywa Puchar Polski!

Historia dzieje się na naszych oczach! Piłkarki TME SMS Łódź pierwszy raz w swojej historii zdobyły Puchar Polski. To po Widzewie Łódź i ŁKS trzecie takie trofeum w piłkarskiej historii naszego miasta. Podopieczne Marka Chojnackiego w finale rozbiły AP Orlen Gdańsk 5:0.

TME SMS Łódź
TME SMS ŁÓDŹ, fot. TME

To zawodniczki z Łodzi były murowanymi faworytkami do końcowego triumfu. Przed meczem trener mówił, że obawia się tylko jednego scenariusza – starty bramki jako pierwszy. SMS nie jest przyzwyczajony do odrabiania start. Na szczęście w tym arcyważnym meczu nie musiały tego robić. Od początku to brązowe medalistki prowadziły grę i pokazywały, kto będzie rządził na boisku. Wynik w 20. minucie otworzyła Wiktoria Zieniewicz. Przepiękny strzał z rzutu wolnego odbił się od poprzeczki i wpadł do siatki. Na podwyższenie wyniku musieliśmy czekać do 40. minuty. Precyzyjne dośrodkowanie z lewej strony Klaudii Jedlińskiego bez problemu wykończyła Dominika Kopińska. Jeszcze przed przerwą swoją bramkę dorzuciła Paulina Filipczak.