Juniorzy na półmetku. Udana jesień młodych piłkarzy AKS SMS i ŁAF

Rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów dotarły do półmetka. Zespoły występujące w kategoriach U-19 i U-17 mają teraz przed sobą rundę rewanżową, natomiast ekipy U-15 czekają na nowe otwarcie wiosną 2024.

sportowcy na murawie
Centralna Liga Juniorów. Fot. Marek Młynarczyk
10 фотоs
sportowcy na murawie
sportowcy na murawie
sportowcy na murawie
sportowcy na murawie
sportowcy na murawie
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (10)

Efektowną wygraną pierwszą część sezonu zakończyli zawodnicy Widzewa, którzy w  15. kolejce rozgrywek CLJ U-19 niespodziewanie wygrali 3:0 wyjazdowy mecz z Arką Gdynia. Ten sukces tylko trochę poprawił jednak niewesoły nastrój spowodowany pozycją zespołu, wciąż będącego w strefie spadkowej. Na półmetku rozgrywek beniaminek ma na koncie 12 pkt. i z takim dorobkiem plasuje się na czternastej pozycji, a do będącej „nad kreską” Jagiellonii Białystok traci pięć oczek. Rundę rewanżową Widzew zacznie 25 listopada w Lubinie, gdzie zmierzy się z piątym w klasyfikacji Zagłębiem, z którym na inaugurację rozgrywek wygrał 2:1. Spotkanie rewanżowe rozpocznie się o godzinie 12:00.

W znacznie lepszych humorach są gracze AKS SMS, którzy po pierwszej rundzie zajmują trzecie miejsce w grupie I CLJ U-17. Prowadząca w rozgrywkach Legia Warszawa w piętnastu meczach zgromadziła 34 pkt. Dwa mniej mają zawodnicy warszawskiej Polonii i AKS SMS. Te dwie ekipy pierwszą część sezonu zakończyły w Łodzi. Starcie przy Milionowej lepiej zaczęli gracze ze stolicy. W 37. minucie Polonia prowadziła 2:0 i mogła liczyć na to, że na Konwiktorską wróci z kompletem punktów. Tego planu nie udało się jednak zrealizować. Gospodarze jeszcze przed przerwą zdołali zdobyć bramkę kontaktową, a po zmianie stron doprowadzili do remisu 2:2. Rundę rewanżową AKS SMS zacznie na własnym boisku, gdzie w sobotę 25 listopada zmierzy się z Igloopolem Dębica (godz. 12:30).

W CLJ U-15 rozgrywki toczą się innym systemem. W każdej z czterech grup występuje po osiem drużyn, które w jednej rundzie rozgrywają po czternaście spotkań systemem „mecz i rewanż”. Po tych meczach po dwie najsłabsze ekipy spadają do lig wojewódzkich, więc w kolejnej rundzie rywalizacja toczy się od nowa w zestawieniu z dwoma beniaminkami. W grupie A wśród spadkowiczów znalazł się zespół AKS SMS, który z CLJ U-15 pożegnał się na własnym boisku. I nie było to przyjemne pożegnanie. W derbowej konfrontacji ekipa z Milionowej przegrała 0:3 z Łódzką Akademią Futbolu. Ta ostatnia ukończyła rozgrywki na szóstej pozycji. W czternastu meczach ŁAF zgromadził 19 pkt. i w klasyfikacji końcowej wyprzedził Juniora Białystok (7 pkt.) oraz AKS SMS (6). Mistrzem jesieni została warszawska Legia (34).

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ