W 1925 r. ukończył gimnazjum i rozpoczął praktykę, by w 1932 r. objąć prowadzenie księgarni i przejąć kierownictwo firmy. Księgarnia Rennerów sprzedawała głównie literaturę religijną dla ewangelików w języku niemieckim i polskim, biblie, śpiewniki, obrazy i nuty. Od 1936 r. prowadził również wydawnictwo – publikował katechizmy, świadectwa konfirmacji, śpiewniki i książki, opracowane przez pastorów z Łodzi i Pabianic. Przed wojną wydał też tani plan miasta Łodzi. Księgarnia zaopatrywała się w głównie w Lipsku, będącym centrum handlu wydawnictwami niemieckojęzycznymi. Gdy wysokie cła doprowadziły do spadku opłacalności, uzupełniał dochody handlem artykułami piśmiennymi.
Do wybuchu wojny Rennerowie mieszkali przy ul. Gdańskiej 135, a po powołaniu do wojska księgarnią kierowała żona Erna, sprzedając jedynie materiały piśmiennicze. Gdy do Łodzi zbliżał się front, Erna wyjechała do Niemiec z trójką dzieci, a on był jeńcem na froncie zachodnim we Francji. Renner nie wrócił już do Łodzi, zamieszkał w Niemczech i do 1977 r. pracował w wydawnictwie w Metzingen, gdzie zmarł 1 marca 1998 r.
Warto wiedzieć, że w okresie międzywojennym działało w naszym mieście ponad 100 księgarni – polskich, niemieckich, żydowskich, z czego co najmniej 30 przy Piotrkowskiej!