Kongres to wydarzenie, na którym nauka spotyka się z praktyką. To także okazja do wyróżnienia wybitnych społeczników budujących od lat Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze oraz czas na wspomnienie ludzi turystyki i krajoznawstwa, którzy odeszli już na ostatni szlak. Cechą charakterystyczną tych spotkań jest splatanie idei krajoznawczych z aktualnymi i przewidywanymi problemami stojącymi przed polskim społeczeństwem, kształtowanie postaw patriotycznych, dążenie do wychowywania młodych pokoleń w duchu nieprzemijających wartości.
- ZOBACZ TEŻ: Gorąca jesień inwestycji w Łodzi. Te ulice i place będą gotowe jeszcze w 2023 r. [LISTA MIEJSC]
Koło Przewodników im. R. Rembielińskiego przy Łódzkim Oddziale PTTK przygotowało wycieczki dla wszystkich uczestników VII Kongresu Krajoznawstwa Polskiego zainteresowanych Łodzią i jej magicznymi okolicami. Programy wycieczek przedkongresowych pod hasłem: „Łódź – wielokulturowy krajobraz miasta przemysłowego” odbędą się w czterech wariantach tematycznych: „Łódzkie judaica”, „Śladami kultury niemieckiej po Łodzi”, „Z Kanonem Krajoznawczym przez Łódź” i „Łódź rewitalizuje, Łódź rozkwita”. Dla zainteresowanych poznaniem okolic Łodzi przygotowano również wycieczki: „Co nowego u Księżaków, czyli najnowsze krajoznawcze klejnoty Ziemi Łowickiej’ i „Z wizytą u Diabła Boruty i w łęczyckim grodzie”. Dla członków honorowych Towarzystwa Centrum Fotografii Krajoznawczej PTTK w Łodzi przygotowało dodatkowo wycieczkę autokarową pn. „Koleją wąskotorową do Arboretum w Rogowie”.
15 września VII Kongres Krajoznawstwa Polskiego będzie transmitowany online na stronie kongres2023.pttk.pl. Po zakończeniu wydarzenia będzie dostępne na YouTubie PTTK. Więcej informacji na stronie kongres2023.pttk.pl.