Kongres Nowej Mobilności 2023 w Łodzi. Tematem przewodnim ekologiczny transport [SZCZEGÓŁY]

Od 26 do 28 września w łódzkiej hali Expo kilkuset ekspertów będzie mówić o ekologicznych trendach w transporcie, również tym miejskim. Elektryfikacja flot jest kluczem do czystszych miast, a Łódź już od dłuższego czasu realizuje tę strategię.

Elektryczny autobus MPK Łódź
Kongres Nowej Mobilności 2023 w Łodzi

Wszystkie informacje o Kongresie znaleźć można na stronie kongresnowejmobilnosci.pl. Organizatorami są Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych oraz Miasto Łódź. 

Część konferencyjna Kongresu Nowej Mobilności zgromadzi ponad 400 prelegentów omawiających szanse i wyzwania związane z rozwojem zrównoważonego transportu. W dyskusjach wezmą udział między innymi eksperci z zagranicy, polscy samorządowcy i przedstawiciele rządu, dyrektorzy miejskich jednostek koordynujących transport publiczny, znawcy rynku logistyki, przedstawiciele największych firm z branży motoryzacyjnej (Volkswagen, Toyota, Hyundai) czy reprezentanci sektora bankowości. 

W hali EXPO zorganizowane zostaną też targi branżowe targi, swoje produkty i rozwiązania zaprezentuje tam ponad 200 wystawców. Symbolicznym zakończeniem Kongresu będzie przejazd 100 samochodów z napędem elektrycznym z ulicy Piotrkowskiej na rynek Manufaktury.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ