Koniec remontu placu Wolności. Przyjdź na spotkanie i oceń efekty modernizacji!

Do finału zbliża się wyczekiwana przez łodzian odnowa placu Wolności. Tuż przed jej odbiorem miasto zaprasza mieszkańców na spotkanie i społeczny odbiór inwestycji. Nie czekając na poniedziałek, wykorzystując świetną pogodę, przez cały weekend tłumy łodzian oceniały efekt tej modernizacji mniej formalnie.

Plac Wolności - tłumy
Przyjdź na spotkanie i weź udział w społecznym odbiorze nowego placu Wolności
10 фотоs
Plac Wolności - tłumy
Plac Wolności - tłumy
Plac Wolności - tłumy
Plac Wolności - tłumy
Plac Wolności - tłumy
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (10)

Chcesz wziąć udział w odbiorze? Przyjdź w poniedziałek, 26 lutego o godz. 16:00 na plac Wolności (od strony ul. Piotrkowskiej). W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele wykonawcy oraz Zarządu Inwestycji Miejskich.

Jaki będzie nowy plac Wolności?

Przede wszystkim bardziej zielony! Ma być spokojną oazą w ruchliwym centrum Łodzi i dawać cień w upalne dni, dlatego posadzono tu 64 drzewa, kilka tysięcy krzewów, trawy i byliny. Miejsce dla siebie znajdą też najmłodsi, specjalnie dla nich zorganizowano kameralny plac zabaw ze sprzętami dostosowanymi do potrzeb dzieci w różnym wieku. Atrakcją nowego placu Wolności będzie też pomnik – 600 kostek na 600. urodziny Łodzi. Na placu zmieni się organizacja ruchu – od teraz tramwaje będą poruszać się po północnej stronie, a przystanki tramwajowe i autobusowe zostaną połączone. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ