Letnia Akademia Jazzu w Łodzi. Weź udział w konkursie i zgarnij wejściówki

W klubie Wytwórnia (ul. Łąkowa 29) trwa Letnia Akademia Jazzu. W wakacyjne czwartki scenę przejmują legendy polskiego i światowego jazzu, znani i cenieni muzycy tego gatunku oraz debiutanci, którzy dopiero zaczynają swoją jazzową przygodę.

Marcin Masecki
Marcin Masecki, fot. Kuba Dąbrowski

W najbliższy czwartek, 11 lipca o godz. 19:00 w części pierwszej wystąpi Tercet Kamili Drabek. To jeden z ciekawszych i najbardziej docenianych młodych zespołów jazzowych w Polsce; tworzą go Kamila Drabek, Marcin Konieczkowicz i Kacper Kaźmierski. Ich muzyka jest pełna śpiewnych melodii folkowych wykonanych z rockową energią i młodzieńczym wdziękiem. To jazz zagrany „po polsku” z dużą dozą słowiańskiego liryzmu, ale i z poczuciem humoru. Część druga to występ Marcina Maseckiego – pianisty, kompozytora, aranżera i dyrygenta. Jego najnowszy album „Boleros y mas” to latynoamerykańskie brzmienia w klasycznym stylu. W formacie klasycznego tria fortepianowego Marcin Masecki gra i śpiewa zestaw ulubionych boler meksykańskich, walców wenezuelskich, chórów brazylijskich i tang argentyńskich.

Bilety na czwartkowy koncert Letniej Akademii Jazzu kosztują 53–64 zł. Możesz też je zgarnąć za darmo. Wystarczy obserwować profil Łódź.pl na Facebooku, szczegóły we wtorek ok. godz. 12:00.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ