„Łódź zachwycająca" – nowa wystawa o łódzkich kamienicach w Lapidarium Detalu Łódzkiego

W czwartek (21 kwietnia) o godz. 13:00 w Lapidarium Detalu Łódzkiego zostanie otwarta wystawa fotograficzna Łódź Zachwycająca.

fot. ŁÓDŹ.PL
Wystawa przepełniona charakterystycznymi detalami łódzkich kamienic

Na wystawie zostaną zaprezentowane zdjęcia 57 łódzkich kamienic reprezentujących różne style architektoniczne, charakteryzujące się bogatymi detalami i zdobieniami, jak również klasyczną stylistyką. Kamienice usytuowane są głównie przy ul. Piotrkowskiej, ale i w najbliższym jej sąsiedztwie, przy ulicach: Legionów, Jaracza, Rewolucji 1905 r., Wólczańskiej, Roosevelta, Próchnika, Zielonej i al. Kościuszki.

Kluczem doboru prezentowanych na wystawie kamienic była chęć pokazania jak największej różnorodności architektonicznej i niewyczerpanej inwencji architektów w kształtowaniu elewacji budynków.

Spotkania autorskie

Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie spotkanie z autorami książki „Łódzkie kamienice” – prof. Krzysztofem Stefańskim, dr Marcinem Szymańskim i Jackiem Kusińskim.

Wystawa została zorganizowana przez Biuro Architekta Miasta i jest częścią programu edukacyjnego, którego celem jest zwrócenie uwagi na ogrom dziedzictwa materialnego Łodzi i jego wyróżniającą się na tle innych miast architekturę.

Autorem zdjęć prezentowanych na wystawie jest dr inż. arch. Karol Wysznacki – pracownik naukowy Instytutu Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej.

Gdzie i kiedy?

Wystawę można oglądać codziennie w godzinach 9.00 – 17.00 do 21 maja 2022 r.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ