Łodzianin w kosmosie. Poznaj ciekawostki z życia Sławosza Uznańskiego [ZDJĘCIA]

Sławosz Uznański to jedna z 17 osób, które zostały wybrane przez Europejską Agencję Kosmiczną do pełnienia misji księżycowych. Niedawno odwiedził swoje rodzinne miasto, gdzie opowiadał o swojej pasji.

Sławosz Uznański to jedna z 17 osób, które zostały wybrane przez Europejską Agencję Kosmiczną do pełnienia misji księżycowych, fot. ŁÓDŹ.PL
8 фотоs
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (8)

Przyszedł na świat 12 kwietnia 1984 r. Ta data nie jest przypadkowa, bo już od ponad 10 lat w jego urodziny obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Załogowych Lotów Kosmicznych, a Rosja od 1962 r. świętuje 12 kwietnia Dzień Kosmonautyki. 

– Od małego wszyscy składali mi życzenia z okazji tego święta, a nie z okazji moich urodzin – mówił podczas spotkania w EC1 Sławosz Uznański. – To głęboko we mnie siedziało, dlatego w pewnym momencie postanowiłem związać się z przemysłem i technologiami kosmicznymi.

W szkole był dobry z matematyki i fizyki. Spędzał czas bardzo aktywnie – jeździł na rowerze, biegał i żeglował. Lubił eksperymentować. Kiedyś on i jego brat znaleźli w garażu starą szafę. Postanowili ją rozmontować i stworzyli rampę, przez którą skakali na rolkach i deskorolce. 

– Tak się zaczęła moja przygoda z budowaniem – dodał.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ