Łódzka Informacja Turystyczna będzie mieć nową siedzibę. Ale zmiana! [WIZUALIZACJE]

Rozpoczyna się długo planowany remont i rozbudowa Łódzkiej Informacji Turystycznej przy ul. Piotrkowskiej 28. Miejsce, w którym turyści mogą zdobyć informacje niezbędne do odkrywania sekretów naszego miasta, stanie się jeszcze bardziej łódzkie.

Tak ma wyglądać po remoncie siedziba Łódzkiej Informacji Turystycznej
Tak ma wyglądać po remoncie siedziba Łódzkiej Informacji Turystycznej
12 фотоs
Tak ma wyglądać po remoncie siedziba Łódzkiej Informacji Turystycznej
Tak ma wyglądać po remoncie siedziba Łódzkiej Informacji Turystycznej
Tak ma wyglądać po remoncie siedziba Łódzkiej Informacji Turystycznej
Łódzka Informacja Turystyczna
Pamiątki z Łodzi
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (12)

Coraz więcej turystów przyjeżdża do Łodzi, by zwiedzić ul. Piotrkowską, zajrzeć na rynek Manufaktury czy odwiedzić Centrum Nauki i Techniki EC1 lub zaprzyjaźnić się z mieszkańcami Orientarium. Szacuje się, że w 2022 roku łódzkie atrakcje odwiedziło blisko 2,5 miliona turystów. Samo Orientarium przyciągnęło ponad 1 milion odwiedzających, a wydarzenia w Atlas Arenie obejrzało blisko 600 tys. osób.

- W 2022 roku Łódzką Informację Turystyczną odwiedziło 71 000 osób - to była rekordowa frekwencja, a zainteresowanie naszym miastem jest coraz większe. Chcemy, by ten punkt był tak łódzkim miejscem, jak tylko jest to możliwe. Kiedy turysta wejdzie zapytać o pomoc, zakupić pamiątki czy wziąć jedną z map, musi poczuć prawdziwą chęć poznania Łodzi od podszewki. – mówi Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi.

Jak zmieni się Łódzka Informacja Turystyczna?

Całą podłogę biura nowej Informacji Turystycznej pokryje mapa centrum miasta, na której znajdą się charakterystyczne strefy, z których Łódź słynie. Będzie więc plac Wolności, MS1, Park Śledzia, dawne zakłady Izraela Poznańskiego, dworzec Fabryczny czy EC1. W projekt wnętrza wplecione zostaną charakterystyczne łódzkie elementy. Będzie "prześwit bramowy" z odbojami, stare oryginalne zabytkowe drzwi z domofonem do znanych łodzian, które po naciśnięciu guzików będą opowiadać historie tych ludzi. Do tego krańcówki, migawki, chynchy, taryfy, żuliki i inne regionalizmy. 

 - Polska Organizacja Turystyczna od kilku lat przyznaje Łódzkiej Informacji Turystycznej najwyższy stopień jakości obsługi klienta, a my chcemy to utrzymać. Oprócz nowych funkcjonalności, urządzeń, wystroju wnętrz, lokal będzie także dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Nie zabraknie także kącika wypoczynkowego oraz punktu, z którego będzie można napić najlepszej, łódzkiej „kranówki”. Ale z tym wiąże się też niespodzianka, którą zostawimy sobie już na samo otwarcie – podsumowuje Tomasz Koralewski, prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej. 

Za przebudowę Łódzkiej Informacji Turystycznej odpowiada biuro architektoniczne RWSL.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ