„Miasto-Moda-Maszyna". Centralne Muzeum Włókiennictwa zaprasza na nową wystawę

Miasto mody, miasto maszyn, moda w mieście, maszyneria miasta, machina mody, moda na miasto, moda na maszyny. To hasła, które będą nam towarzyszyć na nowej wystawie w Centralnym Muzeum Włókiennictwa.

fot. mat. pras.
Nowa wystawa w Centralnym Muzeum Włókiennictwa
6 фотоs
fot. mat. pras.
fot. mat. pras.
fot. mat. pras.
fot. mat. pras.
fot. mat. pras.
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (6)

To jedna z najważniejszych wystaw dla tożsamości naszego miasta. W bardzo łódzki sposób, poprzez technikę fabryczną z jednej strony i z drugiej – poprzez modę, materiały produkowane w łódzkich fabrykach, krawiectwo, sztukę użytkową i artystyczne kreacje pokazuje rozwój naszego miasta od małej osady do włókienniczej potęgi gospodarczej końca XIX w. i wreszcie współczesnego, nowoczesnego, wielowymiarowego miasta.

O historii przemysłu modowego

Bogate i unikatowe zbiory CMW pokazują historię i rozwój przemysłu włókienniczego w szerszym kontekście. Dzięki temu odwiedzający będą mogli prześledzić cały proces produkcyjny, poczynając od naturalnych surowców, a kończąc na tematyce gotowych wyrobów przemysłu tekstylnego, czyli tkanin i ubiorów. 

– Na trzech piętrach naszego muzeum-fabryki snujemy opowieść o mieście, które trwa, i o ludziach, którzy mają odwagę wymyślać je wciąż na nowo. Niektórzy je budują, inni burzą uprzednie porządki. To także historia o tych, którzy wybrali Łódź na swoje mieszkanie, na miejsce pracy i odpoczynku, a każdego dnia znaczyli i znaczą swój ślad na łódzkich ulicach.

A może tylko śnią i marzą? – tak o wystawie mówią jej twórcy w tym Aneta Dalbiak, dyrektorka muzeum.

INFO

Centralne Muzeum Włókiennictwa - ul. Piotrkowska 282

poniedziałek – nieczynne,

wtorek–środa – 12:00–17:00,

czwartek–sobota – 12:00–19:00,

niedziela – 12:00–17:00.

W środy wstęp na wystawy stałe jest bezpłatny.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ