Międzynarodowy Dzień Tańca w Domu Kultury Ariadna. Pokaz studentów choreografii

W niedzielę (24 kwietnia) z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca Miejska Strefa Kultury Domu Kultury Ariadna i Akademia Muzyczna w Łodzi zapraszają na występ studentów specjalności choreografia i techniki tańca.

fot. Envato Elements
Międzynarodowy Dzień Tańca w Domu Kultury Ariadna

– Kochamy taniec w każdej formie, dlatego Międzynarodowy Dzień Tańca to dla nas wyjątkowe święto – przekonują organizatorzy. – W tym roku połączyliśmy siły z Instytutem Choreografii i Technik Tańca Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi i wspólnie organizujemy występ studentów tej specjalizacji.

W programie znajdą się układy indywidualne i grupowe stworzone samodzielnie przez studentów lub pod kierunkiem pedagogów kierunku. Widzowie mogą liczyć na scenie na pełną różnorodność zarówno gatunków, jak i kreacji. Podejmowana tematyka etiud jest szeroka – od inspiracji zjawiskiem glosolalii, czyli mówienia w natchnieniu językiem niezrozumiałym dla innych ludzi, po krakowiaka, czy ideę zmienności. 

Prezentowane etiudy zrealizowane zostały m.in. w ramach przedmiotów Taniec współczesny, Kompozycja tańca, Taniec jazzowy, Tańce polskie, czy Elementy techniki Graham i razem stanowią podsumowanie dotychczasowej pracy w bieżącym roku akademickim.

Pokazy prosto z festiwali

Ponadto będzie można zobaczyć autorskie choreografie studentów. Prace te często pokazywane były wcześniej na festiwalach i konkursach tańca lub zostały zrealizowane z zamiarem udziału w tego typu wydarzeniach.

Kiedy: 24 kwietnia, godz. 16:00

Gdzie: Miejska Strefa Kultury – Dom Kultury Ariadna, ul. Niciarniana 1/3

Wstęp wolny!

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ