Miejskie Centrum Medyczne „Górna”. Trwa remont przychodni przy ul. Odrzańskiej [ZDJĘCIA]

Trwa remont części rehabilitacyjnej poradni należącej do Miejskiego Centrum Medycznego „Górna" przy ul. Odrzańskiej. Z odnowionych, zmodernizowanych, komfortowych pomieszczeń pacjenci skorzystają już w marcu.

fot. ŁÓDŹ.PL
Pierwsza część poradni przy ul. Odrzańskiej już po remoncie
5 фотоs
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (5)

Wcześniej ta placówka przeprowadziła kompleksową termomodernizację oraz remont części poradni wykorzystywanej przez lekarzy pierwszego kontaktu i pediatrę.

– W części rehabilitacyjnej poradni praca wre: ekipa remontowa robi wylewki, buduje nowe ścianki działowe, zakłada nowe oświetlenie. Prace powinny zakończyć się w pierwszej połowie marca. Koszty prac szacujemy na ponad 500 tys. złotych. Ale nie oznacza to, że wstrzymaliśmy fizjoterapię dla pacjentów. Pracownię tymczasowo przenieśliśmy na pierwsze piętro budynku – mówi Żaneta Iwańczyk, dyrektor MCM „Górna".

Kompleksowy remont przychodni

W 2019 r. budynek przychodni przy ul. Odrzańskiej, z której korzysta 5 tysięcy pacjentów przeszedł kompleksową, wartą 1,7 mln zł termomodernizację. Przychodnia, która ulokowana jest w budynku, w otoczeniu parkowej zieleni, odzyskała blask. Białe ściany elewacji, taras oraz nowe rośliny stanowią teraz nie tylko atrakcyjne wizualnie miejsce do leczenia, ale też podnoszą walory otoczenia.

Wyremontowana została też, za prawie 300 tys. zł, poradnia dla dzieci na parterze budynku. Remont przeszły też pomieszczenia, w których ulokowała się poradnia dla osób dorosłych. Do dyspozycji pacjentów są odnowione gabinety lekarskie oraz zabiegowy, pielęgniarski i położnej. Powstała też nowa rejestracja. Prace kosztowały ok. 350 tys. zł.

W sumie na inwestycje w poradni przy ul. Odrzańskiej od 2016 do 2022 r. MCM Górna przeznaczy 3 mln zł.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ