Przychodnia przy ul. Majzela po remoncie. Zobacz, jak wygląda [ZDJĘCIA]

Nowe gabinety lekarskie i zabiegowy, odnowione łazienki, rejestracja dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, nowa kolorystyka – poradnia, w której leczy się prawie 3000 pacjentów, przeszła kompleksową modernizację. Na remont wydano 400 tys. zł. 

fot. Paweł Łacheta
Przychodnia "Staromiejska" przy ul. Majzela 3 po remoncie
12 фотоs
fot. Paweł Łacheta
fot. Paweł Łacheta
fot. Paweł Łacheta
fot. Paweł Łacheta
fot. Paweł Łacheta
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (12)

Poradnia przy ul. Majzela 3 należąca do Miejskiego Centrum Medycznego "Bałuty" przeszła remont w 2021 r. Medycy zaczęli przyjmować pacjentów w odnowionych wnętrzach z początkiem 2022 r. 

Nowe wnętrza, nowy sprzęt

– Dzięki dotacji z budżetu miasta mogliśmy zmodernizować przychodnię „Staromiejska". Poradnia została w pełni dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami czy rodziców z dziećmi w wózkach. Modernizacja była kompleksowa: wymieniliśmy stolarkę okienną i drzwi, odnowiliśmy gabinety, korytarze, pomieszczenia rejestracji oraz łazienki – w tym sanitariat dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Kupiliśmy też nowe sprzęty – w tym nowy aparat do EKG, leżanki, stoły do badania niemowląt oraz meble – mówi Marcin Sałagacki, dyrektor Miejskiego Centrum Medycznego „Bałuty". 

W poradni leczy się prawie 3000 pacjentów: w tym ponad 2300 osób dorosłych oraz ponad 500 maluchów. 

– Przychodnia zmieniła zupełnie swoje oblicze. Mamy nowy sprzęt, nowy „wizaż", co stwarza zupełnie inne, moim zdaniem doskonałe, warunki do pracy i opieki nad pacjentami. Poradnia, mimo że niewielka, zachowała standard miejskich placówek zdrowia. Jest podzielona na dwie części: dla osób dorosłych – z osobnym wejściem, rejestracją czy gabinetami lekarskimi, a także na część pediatryczną. To pozwala nam w tym trudnym czasie epidemicznym zachować bezpieczeństwo leczenia – uzupełnia Andrzej Lewiński, lekarz, kierownik poradni „Staromiejska". 

Przychodnia przyjazna małym pacjentom

Przychodnia, mimo że kompleksowo odnowiona, zachowała swój indywidualny, ciepły, kameralny wizerunek. Dzieci witają kolorowe naklejki na drzwiach oraz kolorowanki, które umilają im pobyt u lekarza. 

– Wiemy, że z powodów epidemicznych nie możemy dać dzieciom zabawek czy książeczek, ale na każdego malucha czeka malowanka i pisaki, które po skorzystaniu przez małego pacjenta można zdezynfekować – podkreśla rodzinną atmosferę placówki Halina Marciniak, kierownik zespołu pielęgniarskiego w poradni. 

Zaś sami pracownicy przychodni opiekują się... niewielkim, ale pełnym roślin patio. Załoga „Staromiejskiej" to nadal Ci sami medycy czy pielęgniarki co przed remontem. A gros pacjentów leczy się tu od wielu lat.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ