Szpital Bonifratrów w Łodzi się rozbudowuje. Powstanie tu nowe centrum onkologiczne

Szpital Zakonu Bonifratrów powiększy się o Regionalne Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Onkologicznych, jakie powstanie przy placówce przy ul. Kosynierów Gdyńskich. W piątek, 11 lutego, wmurowano akt erekcyjny pod budowę centrum, które pierwszych pacjentów przyjąć ma już za rok.

mat. prasowe
Tak ma wyglądać nowe centrum onkologiczne w Szpitalu Bonifratrów w Łodzi
5 фотоs
mat. prasowe
fot. Radosław Jóźwiak
fot. Radosław Jóźwiak
fot. Radosław Jóźwiak
fot. Radosław Jóźwiak
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (5)

Szpital bonifratrów powiększy się o dwukondygnacyjny budynek o powierzchni prawie 1400 mkw., który będzie połączony z głównym gmachem szpitala. Powstaną w nim: centralna sterylizatornia, zakład diagnostyki obrazowej, oddział onkologii klinicznej oraz oddział chemioterapii.

– Zmodernizujemy obecny budynek i jego wyposażenie, powiększymy między innymi blok operacyjny, dzięki czemu przybędzie nam nowa sala operacyjna i dwukrotnie powiększymy salę wybudzeń. Wzrośnie liczba łóżek w szpitalu, znacząco zwiększy się liczba wykonywanych zabiegów i operacji – mówi Mateusz Kuzdak, prezes Szpitala Zakonu Bonifratrów w Łodzi. – Na bazie tego potencjału zabiegowego i diagnostycznego, w połączeniu z nowymi oddziałami onkologii klinicznej i chemioterapii stworzymy Regionalne Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Onkologicznych. Od wielu lat wykonujemy operacje onkologiczne, mamy największy w Polsce zakład patomorfologii. Teraz chcemy w naszym szpitalu zaproponować pacjentom także chemioterapię przed- i pooperacyjną, jak również możliwość dalszego leczenia onkologicznego. Chcemy objąć pacjentów kompleksową opieką.

Przebudowa głównego budynku szpitala pozwoli na znaczne powiększenie Oddziału Medycyny Paliatywnej, co zwiększy dostęp do opieki paliatywnej.

Rozbudowa i modernizacja szpitala mają zakończyć się w grudniu 2022 r., koszt inwestycji to około 17 mln zł.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ