Mieszkania w Łodzi. Nowe budynki powstaną niedaleko Atlas Areny [WIZUALIZACJE]

W lipcu 2024 r. ma się rozpocząć realizacja czwartej już łódzkiej inwestycji spółki Yuniversal Development, o której głośno zrobiło się za sprawą tzw. Białej Kamienicy, powstającej u zbiegu ul. Zachodniej z ul. Więckowskiego. Tym razem nowe budynki zaplanowano na Karolewie.

Nowe mieszkania na Karolewie w Łodzi
Nowe bloki powstaną niedaleko Atlas Areny / wiz. mat. pras.
15 фотоs
Nowe mieszkania na Karolewie w Łodzi
Nowe mieszkania na Karolewie w Łodzi
Nowe mieszkania na Karolewie w Łodzi
Nowe mieszkania na Karolewie w Łodzi
Nowe mieszkania na Karolewie w Łodzi
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (15)

Projekt nazwany „Karolewska 60” (od adresu) przewiduje zabudowę od dawna niezagospodarowanej parceli położonej nieopodal Atlas Areny i dworca Łódź Kaliska. Na pustej działce powstaną dwa ośmiokondygnacyjne budynki mieszkalne, które zostaną wzniesione na podziemnej hali garażowej. Będą w nich łącznie 134 mieszkania o zróżnicowanym metrażu: od kawalerek po lokale 4-pokojowe. Do mieszkań zostały zaprojektowane balkony w różnych metrażach i konfiguracjach, a na parterze – prywatne ogródki. W jednym z budynków przewidziano także lokal usługowy. Deweloper zapowiada, że przyszli mieszkańcy będą mieć do dyspozycji rowerownie i wózkownie, a na terenie wspólnym – plac zabaw dla dzieci. Poza podziemny garażem na posesji będzie też 16 miejsc parkingowych na poziomie gruntu, w tym osiem dla osób z niepełnosprawnościami.

– Na działce trwają już prace przygotowawcze do rozpoczęcia budowy: porządkowanie terenu i przenoszenie podziemnych sieci. Roboty stricte budowlane zamierzamy rozpocząć w lipcu – mówi Wojciech Czyżewski, wiceprezes zarządu Yuniversal Development. Spółka ta poza wspomnianą wcześniej Białą Kamienicą (już w fazie wykończeniowej) zrealizowała w Łodzi jeszcze dwie inne inwestycje mieszkaniowe: Apartamenty Chojny przy ul. Łazowskiego i Osiedle DzwoNowa przy ul. Dzwonowej.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ