Minutę od remisu. ŁKS Łódź przegrał ze Śląskiem Wrocław

Wielką niespodziankę mógł sprawić kibicom ŁKS Łódź w starciu ze Śląskiem Wrocław. Łodzianie napędzili stracha liderowi tabeli i byli o krok od remisu 1:1. W ostatniej akcji gola za trzy punkty zdobył Piotr Samiec-Talar.

5 фотоs
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (5)

Pierwsze minuty dawały odrobinę nadziei, że w grze ŁKS-u coś drgnęło. Łodzianie atakowali wysoko, a po odzyskaniu piłki starali się szybko rozgrywać. To wszystko jednak na nic, jeżeli popełnia się kardynalne błędy indywidualne. W 12. minucie po rzucie rożnym Śląska powstało zamieszanie w polu karnym. Z okolic 11. metra padł strzał, z którym poradził sobie Dawid Arndt, jednak piłka trafiła pod nogi niepilnowanego Erika Exposito, który bez większego problemu wbił ją do siatki. Drużyna Piotra Stokowca chciała odrabiać straty, ale szwankowała ostatnia faza akcji i zabrakło podania otwierającego drogę do bramki.

Emocje w drugiej połowie

Po wznowieniu obraz gry zbyt mocno się nie zmienił. Śląsk grał spokojnie, ŁKS szarpał, brakowało akcji bramkowych. Dopiero w 59. minucie Rycerze Wiosny ruszyli z kontrą, jednak strzał oddany przez Daniego Ramireza obronił Rafał Leszczyński. To, co wisiało w powietrzu od dłuższego czasu, zmaterializowało się w 78. minucie. Kamil Dankowski dograł płasko w pole karne, a Stipe Jurić dobił piłkę do pustej bramki. Kiedy wydawało się, że jeden punkt pojedzie do Łodzi, przyszła ostatnia akcja meczu. Cameron Borthwick-Jackson dośrodkował, a sprzed pola karnego z pierwszej piłki uderzył Piotr Samiec-Talar. Tuż po golu sędzia zakończył spotkanie.

Śląsk Wrocław 2:1 ŁKS Łódź