Centralna Liga Juniorów. W ostatniej kolejce punktował tylko jeden zespół z Łodzi

Z czterech łódzkich zespołów biorących udział w rozgrywkach piłkarskiej Centralnej Ligi Juniorów tym razem punkty zdobył tylko jeden. W grupie I CLJ U-17 AKS SMS na własnym boisku wygrał 2:0 z Cracovią.

Centralna Liga Juniorów

Po tym zwycięstwie ekipa z Milionowej ma 28 pkt. i w tabeli zajmuje trzecią lokatę. Takim samym dorobkiem legitymuje się druga w klasyfikacji Polonia Warszawa, a trzy oczka więcej zebrała prowadząca w rozgrywkach stołeczna Legia. W czternastej kolejce AKS SMS zagra na wyjeździe z zamykającym stawkę GKS Bełchatów (12 listopada, godz. 12:00).

Z Cracovią potykał się również występujący w CLJ U-19 Widzew. Dla beniaminka wyjazd do Rącznej nie był jednak udany. Gospodarze zwyciężyli 5:3 i wydostali się ze strefy spadkowej, pozostawiając w niej swoich rywali. Zamykająca tabelę Sandecja Nowy Sącz oraz Widzew i Korona Kielce po trzynastu kolejkach mają po osiem punktów i do będącej „nad kreską” Cracovii tracą już pięć oczek. W następnym meczu widzewiacy podejmą czwartą w klasyfikacji Polonię Warszawa (11 listopada, godz. 13:00).

W grupie A CLJ U-15 najważniejsze rozstrzygnięcia na dole tabeli zapadły już tydzień temu. Przed dwunastą serią spotkań było już jasne, że do ligi wojewódzkiej spadną zawodnicy Juniora Białystok i AKS SMS Łódź, a utrzyma się Łódzka Akademia Futbolu. Ta ostatnia tak się cieszyła z tego sukcesu, że na Podlasiu przegrała 3:4 z outsiderem. Dorobku nie powiększył też AKS SMS, który w Łodzi uległ 0:1 płockiej Wiśle. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek szósta w klasyfikacji ŁAF ma 16 pkt. i o dziesięć oczek wyprzedza AKS i Juniora. W następnej serii spotkań 11 listopada zespół z Milionowej zagra na wyjeździe z otwierającą tabelę Legią Warszawa (godz. 14:00), a dzień później ŁAF podejmie zajmującą trzecie miejsce Wisłą (godz. 14:00).

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ