Centralna Liga Juniorów. Ścisk w czołówce grupy I U-17. Jak idzie zespołom z Łodzi?

Po 31 pkt. zgromadziły trzy czołowe drużyny występujące w grupie I CLJ U-17. Miejsce na najniższym stopniu podium zajmuje aktualnie AKS SMS, który w czternastej kolejce wygrał na wyjeździe 3:1 z zamykającym tabelę GKS Bełchatów.

Centralna Liga Juniorów U-15. Fot. Marek Młynarczyk

Nad łódzkim zespołem plasują się dwie ekipy ze stolicy – Legia i Polonia. Ta ostatnia pierwszą rundę rozgrywek zakończy przy Milionowej. Mecz AKS SMS z liderem rozpocznie się 18 listopada o godzinie 12:30.

Dzień później w Gdyni (godz. 15:00) ostatni mecz pierwszej części sezonu w CLJ U-19 rozegra Widzew. Ten zespół w minionej serii spotkań w roli gospodarza zremisował 1:1 z Polonią Warszawa. Punkt wywalczony w starciu z wyżej notowanym rywalem nie poprawił jednak sytuacji gospodarzy, którzy w czternastu meczach zgromadzili dziewięć oczek i do miejsca dającego utrzymanie tracą osiem punktów. Razem z Widzewem w strefie spadkowej są: Wisła Kraków (13 pkt. w dwunastu spotkaniach), Korona Kielce i Sandecja Nowy Sącz (po 8 pkt.).

W sobotę 18 listopada przy Milionowej rywalizację w grupie A CLJ U-15 zakończą zawodnicy AKS SMS oraz Łódzkiej Akademii Futbolu (godz. 15:00). Druga z tych drużyn już wcześniej zapewniła sobie utrzymanie, natomiast gospodarze wiosną grać będą w lidze wojewódzkiej. W trzynastej kolejce AKS SMS w meczu wyjazdowym uległ 0:3 warszawskiej Legii, natomiast ŁAF w Łodzi przegrał 1:2 z Wisłą Płock.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ